Nevzat Dindar

Nevzat Dindar

nevzat.dindar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

Oynanan oyuna, kaçan fırsatlara bakınca üzüldük ama senaryoyu görünce beraberlik teselli oldu. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi serüveni 1 puanla başladı. Cim-Bom, A Grubu’nda Kopenhag’a karşı 2-0 geride götürdüğü maçı son dakikalardaki gollerle 2-2’ye getirdi.
Rams Park’ta Galatasaray ilk 25 dakika 4-0’a getirebileceği maçta 35’te Muslera’nın bireysel hatasıyla geriye düştü ve oyundan da koptu. İlk bölümde Kerem Aktürkoğlu ayağına gelen fırsatları bir bir harcarken, Icardi’nin yakaladığı pozisyonlarda güçsüz kalması dikkat çekti. 
Türkiye’de yeterli olan kalite Avrupa’nın en üst düzey organizasyonu için yetersiz kaldı. Kalite ve değer, sistem ve dayanıklılığa teslim oldu özetle 85 dakika. Ne var ki o son bölümde de kalite Galatasaray’a puan aldırdı. Boey’un golünden 2 dakika sonra 88’de Zaha-Tete yapımı jeneriklik bir gol izledik. 
7’de Icardi net pozisyonda kaleciye takıldı. 9’da Kerem çerçeveyi bulamadı. 16’da Kerem Aktürkoğlu yakın mesafeden topu dışarı yolladı. 24’te Kerem Aktürkoğlu direğe takıldı. 
35’te yaptığımız ilk hata gol oldu. Muslera’nın hatalı pasıyla atağa kalkan Kopenhag’ta Elyounoussi göğsüyle düzeltip ağları havalandırdı. 37’de Mertens’in kafası az farkla auta gitti. İkinci yarı Kopenhag iyi başladı oyuna. 58’de hatalı ofsayt organizasyonumuz rakibe bir gol daha kazandırdı. Gonçalves farkı ikiye çıkardı: 0-2. 
73’te Kopenhag 10 kişi kaldı. Okan Buruk değişikliklerle bütün riskleri aldı. 86’da Boey Galatasaray’ı umutlandıran golü attı. 2 dakika sonra ise Zaha’nın ortasında Tete’nin muhteşem golü geldi: 2-2. Karşılaşma böyle bitti.