Galatasaray’ı ipten Emre Akbaba aldı. Cim-Bom, Konya duvarını aşmak için tam 87 dakika bekledi. Puan kaybı halinde şampiyonluğa havlu atacak belki de ikinciliği de zora sokacak olan sarı-kırmızılılar, son dakikalarda bulduğu golle umuda tutundu.

Antalya’daki mükemmel görüntünün yerini dün gece Türk Telekom’da tam tersi bir tablo aldı. Adeta iki maç arasındaki fark gece ile gündüz gibiydi. Geçen maçtaki kadroyu ödüllendiren Fatih Terim, ikinci yarıda bütün riskleri aldı. Bu devre oyuna giren Babel ile Emre Akbaba kara bulutları dağıttı.

Babel şutları ve zorlamaları ile tehlikeler yarattı. 87’de de yine Hollandalı’nın kaleciden dönen vuruşunu Emre Akbaba tamamladı. Antalya’da on birde maça çıkan ama kötü oynayan Emre Akbaba dün maça kulübede başladı ancak oyuna girip hayat öpücüğü verdi. Akbaba, Trabzon maçında olduğu gibi yine doğru yerdeydi. Bu kez Uğurcan’dan değil Sehic’ten dönen topu tamamladı. Sarı-kırmızılılar 4 maç sonra Türk Telekom’da kazanarak yarışa tutundu.
Koskoca ilk yarı kaleye tek isabetli şut 45+1’de Gedson Fernandes’ten geldi. İkinci yarının başında Fernandes’in ara pasında Şener boş pozisyonda topu kontrol edemedi. 69’da Babel’in füzesinde Sehic iyi yer tuttu.

87’de yine Babel’in sert şutunda Sehic’ten dönen topu Emre Akbaba ağlarla buluşturdu. Konya savunmasını Aslan nihayet açtı: 1-0.
Sonraki bölümde Ömer’in bir şutu direkten döndü. Pozisyonun az olduğu maçta Galatasaray tek golle çok önemli bir 3 puan kazandı.