Galatasaray’ın geçen sene belki sınırlı bir kadrosu vardı ama en iyi 11’e de sahipti... Şampiyon kadrodan Gomis satıldı, Denayer ise gitti... Yapılması gereken bu kadroyu muhafaza edip kulübeye kaliteli isimler almaktı. Ne var ki Cim-Bom ne yaptı? Zam isteyen Gomis’i sattı.. Akhisar’dan Ömer ile Muğdat’ı aldı. Her ikisi Beşiktaş maçında kurtarıcı olarak sahaya sürüldü! Dün de görüldü ki bu futbolcular Galatasaray seviyesinde futbolcular değil. Keşke onlara verilen para Gomis’e zam olarak verilseydi de bugün yaşanan forvet sıkıntısı olmasaydı...

Bazı futbolcuları hazır tutmak için dün sahaya sürmek mantıklı olabilir. Ancak Maicon fişi çekmiş çoktan... Selçuk’la yeni sözleşme meselesi ise iyi düşünülmeli. Sıcak para için Mariano satılacak ama Linnes’le sezon biter mi? Ahmet Çalık hangi şansı kullanabilecek? Gençlerin enerjisi ve coşkusu dışında dün gece olumlu birşey yoktu. Yunus’un gol atması gecenin en güzel notuydu. Galatasaray kazanma kültürünü, Aslantepe ise büyüsünü kaybetmiş durumda.

2. Lig ekibi Keçiörengücü net fırsatları bulan taraftı. İlk maçtaki 2-1’lik handikap nedeniyle işleri zordu. Yine de 1-0 geriye düştükten sonra eşitliği yakaladılar. Konuk ekibin üzerinde dün gece Galatasaray forması olsaydı sonuç başka olurdu!