İkinci yarı başlarken herkesin aklında aynı soru vardı muhtemelen: “Torrent neden değişiklik yapmadı?” Evet; maça başlayan onbir sıkıntılı ilk yarı ise ligden düşmesi kesinleşen bir takıma karşı sergilenen futbol oldukça kötüydü. Üstelik devrenin sonunda da Nelsson topu çizgiden çıkarmıştı. Buna rağmen Torrent klasik alışkanlığı olan ikinci yarıya aynı takımla çıktı. Oyuncular değil ama oyun değişti.
İkinci yarının hemen başındaki baskı ile Yeni Malatyaspor karşısında goller üst üste geldi. Bahar ortasındaki buz gibi havaya rağmen 18 bin 451 taraftarın içini ısıtacak Galatasaray’ı nihayet izlemeye başladık. Hedefsizlik ön kötü şey böyle dönemlerde. Buna rağmen ikinci yarı üzerindeki ölü toprağını attı ve güzel oyunuyla 3 puanı aldı Cim-Bom. Kerem yine performansıyla maça damgasını vururken Taylan ve Berkan sezonun ilk golünü atmaya çok yaklaştılar ama dün gece için şansızdılar.
Tatsız tutsuz bir ilk yarı izledik. Bu bölümde 38’de Babel’in kaleye giden şutunu Gameli çıkarırken hemen ardından da Kerem’in vuruşunda Abdulsamed soluna iyi uzandı. İlk yarının son saniyesinde ise az kalsın Yeni Malatyaspor golü buluyordu. Pulgar’ın hatasında topu son olarak önünde bulan Tetteh’in vuruşunda Nelsson çizgiden çıkardı.
İkinci yarı gollerle başladı. 51’de önce Halil’in sonra da Berkan’ın vuruşu Abdulsamed’ten dönerken Babel tamamladı ama bayrak kalktı. VAR kontrolü sonrası gol verildi: 1-0. Bu golden iki dakika sonra Halil Dervişoğlu sahneye çıktı. Omar’ın ortasında iyi yükselen Halil farkı ikiye çıkardı: 2-0. Galatasaray bu golden sonra Taylan, Berkan ve Kerem ile de tehlikeler yarattı. Yeni Malatya ataklarında ise Muslera kalesinde güven verdi. Sonuçta da Aslan kâbus gibi sezonda evinde oynadığı üst üste 4. maçını da kazandı.