İsmailler’den biri kurtardı, biri kaçırdı. Galatasaray’ın kalecisi İsmail Çipe kritik bir zamanda Muslera’nın bile kurtarıp kurtarmayacağı belirsiz olan bir pozisyonda sağına iyi uzandı ve mutlak golü önledi. Maç boyunca İsmail Çipe kalesinde önemli işler yaptı. Üstelik son yarım saat sakat sakat oynamasına rağmen. Maça damgasını vuran bir diğer isim ise Boluspor’un forveti İsmail Haktan Odabaşı’ydı. 27 yaşındaki futbolcuya kendi taraftarı kaçırdığı pozisyonlar yüzünden tepki gösterdi. Bunu biraz da abarttılar. Galatasaray için önemli olan kazasız belasız İstanbul’a dönmekti.
Hem avantajla döndüler hem de sakat vermeden. Gecenin şanssızı Muğdat’tı yine. Attığı gol Keçiörengücü maçında olduğu gibi ofsayta takıldı. Ankaragücü maçından sadece Linnes, Sinan ve kart cezalısı Belhanda 11’deydi. Yine Gökay ve Yunus gibi potansiyeli olan gençler sahadaydı. Gökay yeni bir Ozan olur mu bilinmez ama en azından bu deneniyor. Yunus fiziksel olarak biraz daha güçlenmiş görünüyor. Göztepe ve Alanya deplasmanlarının ardından Trabzonspor’u ağırlayıp daha sonra Kasımpaşa’ya konuk olacak Galatasaray’ın fikstürüne bakınca kupada rotasyondan başka çaresi görünmüyordu.
Sonuçta Galatasaray 1-0’ın avantajıyla İstanbul’a dönüyor. İlginç raslantı ise hakem tepkisi yüzünden 17 kulübün ortak deglerasyonu ile karşılaşan ama bugün bazılarının hakem isyanında bulunduğu bir dönemde Galatasaray’ın bir VAR penaltısı ile kazanması!