Türk Telekom’da kazanan yok, kaybeden çok... Haftanın maçında iki takım da ‘bay’ geçti! Bu sonuç iki takıma da yaramadı. Trabzonspor son saniyede galibiyeti kaçırdı. Galatasaray ise Beşiktaş’ın Sivas’ta takıldığı, Fenerbahçe’nin bay geçtiği haftada kazanamayarak önemli bir fırsatı değerlendiremedi. Aslan’ı son saniye golü teselli oldu.
Lig üçüncüsü ile dördüncüsünü karşı karşıya getiren maçta bilinçli ve organize oynayan taraf Trabzonspor’du. Buna karşın şampiyonluk yolundaki en kritik maçlarından birine çıkan Galatasaray tutuktu. Aslan, ilk yarı isabetli şut atamazken kalesinde üst üste tehkikeler de gördü. Trabzon’un başına geçtiğinden beri ilk yarıları kilitleyen ve öldürücü darbeyi ikinci yarılarda vuran Abdullah Avcı’nın bu planı Türk Telekom’da son saniyede kadar kusursuz işledi. Ne var ki son dönemde son dakikalarda önemli puanlar kaybeden Karadeniz Fırtınası’nda yine aynı sorun ortaya çıktı.
37. saniyede Djaniny’nin yarattığı tehlike ile başladı maç. 4. dakikada ise Bakasetas’ın sert şutunda Muslera iyi uzandı. Yunan futbolcu 25’te de Muslera’ya takıldı. Kornerde ise Ekuban’ın arkaya aşırdığı topta Nwakaeme tamamlamak istedi ama top direğe çarptı. İkinci yarı baskı kurmaya çalışan ev sahibiydi. Terim, Feghouli-Halil değişikliğiyle fark yaratmak istedi. Ne var ki gol Trabzonspor’dan geldi. 76’da Luyindama’nın uzaklaştıramadığı topu önünde bulan Edgar Ie cezaalanı dışından öyle bir füze çıkardı ki Muslera bile sadece izlemekle kaldı! Kalan dakikalarda iki hoca da değişikler yaptı. 90+6’da serbest vuruş organizasyonu yapan sarı-kırmızılılarda kaleciden dönen topu Emre Akbaba ağlarla buluşturdu: 1-1. Geceden iki takım da mutsuz ayrıldı..