Dün malum 21 Aralık ve en uzun geceydi... Galatasaray için ise işkenceydi resmen. Cim-Bom, Adana Demirspor’a 2-0 kaybederek galibiyet hasretini 7 maça çıkardı. Galatasaray’ı yıkan isim ise hiç de yabancı biri değildi. Altyapısından yetişen ve bedava Adana Demirspor’a kiralanan Yunus Akgün’dü. 21 yaşındaki yetenek 5 dakika içinde iki güzel gol atarken “Beni neden yolladınız?” der gibiydi.
Fatih Terim’in cezası nedeniyle tribünde olduğu maçta yine kayıp yaşayan Aslan aslında maça tempolu ve istekli başladı. Ancak bu bölümde Muric kalesinde geçit vermedi. Galatasaray 2-0 kaybederken 17. hafta sonunda lider Trabzonspor ile aradaki puan farkı 21’e yükseldi!
5. dakikada Morutan kaleyi yokladı. 10. dakikada Ömer Bayram yakın mesafeden Muric’e takıldı. 4 dakika sonra ise Muhammed’in kafa vuruşu Muric’te kaldı.
27’de Muhammed yakın mesafeden çerçeveyi tutturamadı. 40. dakikada Yunus’un harika pasında Balotelli yakın mesafeden topa dokunamadı. 52’de Muhammed’in kafa vuruşu dışarı gitti. 1 dakika sonra hızlı gelişen atakta savunmanın arkasına sarkan Yunus Akgün, Adana Demir’i öne geçiren isim oldu. 58’de Yunus Akgün bu kez ceza alanı dışından jeneriklik bir gole imza attı. İsmail Çipe doksana giden topu yalnızca izledi. 68’de Muhammed’in vuruşunu Samet çizgiden çıkardı. 90+3’te Sinan’ın vuruşu direkten döndü.