Sanki hazırlık maçı değil de Maicon için özel yapılmış bir müsabakaydı. Dünkü maçla ilgili görüntülü iki rapor hazırlansa ilkinde stoper Maicon’un mevkisinde bir facia olduğu görülür ikincisinde ise hücum yönü çok güçlü olan, goller atan ekstra bir savunmacı olduğu düşünülebilirdi. İşte Maicon böyle kafa karıştıran bir futbolcu!

Sakatlığı yüzünden ilk hazırlık maçını oynayan Serdar’ın yenilen ilk goldeki hamle hatası ise üst düzey bir stoperin hele de orta sahada yapmayacağı cinstendi. Savunma böyle olunca olan kampın yıldızı genç kaleci İsmail Çipe’ye oldu. Cim-Bom’da Gomis istekli ama etkisizdi. Carole bitik, Belhanda ise yine pas hatalarındaydı. Fernando-Selçuk ikilisi yorgun ve dinamizden uzaktı.

Galatasaray Süper Kupa ve lig öncesi son ve en ciddi sınavını Atina’da verdi. Bir hafta sonra Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçı oynayacak olan Yunanistan Şampiyonu’nun daha hazır olduğu biliniyordu. Ne var ki Galatasaray’ın Akhisar ile yapılacak Süper Kupa ve lig maratonu öncesi bu durumda olması düşündürücü. Transferler için iş mecburen ağırdan alınıyor ama mutlaka bir formül bulunmalı ve eksik noktalara takviyeler yapılmalı. Çünkü savunma ve orta alanda görüntü iyi değil. Üstelik savunma yönü zayıf olan ön taraf ise fazla lüks.

Galatasaraylı oyuncuların Yunanistan’da yaşanan yangın felaketine duyarsız kalmaması ve üzerinde “geçmiş olsun komşu” yazan tişörtlerle ısınmaya çıkması son derece anlamlı bir jestti. Bu sporun birleştirici gücünü gösteren örnek bir hareketti.