Hatayspor’u tebrik ederek başlamak lazım. Uzatmada yedikleri gol olmasa belki tur için umutlu döneceklerdi memleketlerine. Üstelik bunu neredeyse 1 saat 10 kişi oynanarak başardılar. İyi mücadele edip, farkın açılmasına izin vermediler. Başakşehir’e yaptıklarından sonra asla turu garanti görmemek gerekir.
Galatasaray’da gereksiz bir gerginlik var. Bu tribünlerde başlıyor ve takımı da olumsuz etkiliyor. Sinan Gümüş’ün yuhalanması belli ki Eren’den sonraki hedefin genç forvet olduğunu gösteriyor. Kalecinin kafasına atılan su şişesi ise büyük sorumsuzluk idi. VAR incelemesinden sonra kırmızı kart gören kaleci kötü niyetli olsa ayağa kalkmayabilirdi!
Tek idmanda çıktığı Alanya maçı elbette ölçü olamazdı ama vasat bir görüntü çizince kafaları karıştırmıştı Luyindama... Birkaç gün sonra ikinci maçını oynadı Hatayspor karşısında Kongolu stoper. Bu kez etkili gözüktü. Attığı gol zaten geçmişinde forvet oynayan bir stoper için sürpriz değil. Daha da önemlisi bir lider gibi hareket etmesi. Teknik kadro Trabzon maçını düşenerek Marcao ile alışmaları için yine birlikte oynattı. Ancak iki maç iki kart. Üstelik dün kırmızı da görebilirdi! Bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Yoksa potansiyeli ile kendisi için yapılan yatırımın boşa gitmediğini gösterdi. Aynen Marcao gibi. Gerçi Brezilyalı bazen gözünü karartıyor. Sert müdahaleleri var. Bu da sakatlık riski doğurabilir. Bu yüzden stoperlerin birinde kart diğerinde sakatlık riski var.
Son bir not da babası Talat Terim’i kaybeden Fatih Terim için. Acısını paylaşıyor, kendisine ve değerli ailesine başsağlığı diliyorum.