Galatasaray bu kez sahaya favori çıktı ama kazanamadı... Avrupa Ligi’nde grubunda zirvede bulunan Aslan, Moskova’da devirdiği Lokomotiv’i İstanbul’a yenemedi. Karşılaşma 1-1 biterken maç iki tarafa da gidip geldi. Galatasaray kazanmış olsaydı grupta liderlik yolunda çok büyük avantaj yakalayacaktı ama en azından kaybetmedi.
Cim-Bom için kötünün iyisi diyebileceğimiz bir sonuç ortaya çıktı. Karşılaşma anormal şekilde gergin ve sert geçti. Feghouli’nin şiir gibi golü, maç kazanılmış olsaydı daha büyük anlam ifade edecekti. Karşılaşmanın son bölümünde oyun resmen Rus ruletine döndü.
13. dakikada Feghouli ile şansımızı denedik. 21’de Cicaldau savunmaya takıldı. 31’de Beka ile pozisyona girdi Ruslar. 43. dakikada ise Galatasaray’ın süper golü geldi. Gol öncesi Halil’in ısrarı ve ayakta kalıp yıkılmaması, Aanholt’un dokunuşu ve final sahnesinde Fegholui’nin çok klas vuruşu muazzamdı. Gerçekten Cezayirli futbolcu ceza alanı dışından müthiş bir gole imza attı.
54’te yine Feghouli ile ikinci gole yaklaştık. 73’te ise kalemizde golü gördük. Oyuna sonradan giren Kamano arka direkte boş pozisyonda Avrupa Ligi’nde Galatasaray’ın kalesinde gördüğü ilk golü atan isim oldu. Son bölümlerde Halil ve Kerk karşılıklı pozisyonlara girdiler. 86’da ise şans bizden yana değildi. Ömer’in ortasında top direğe takıldı. Sonra yine Muhammed net bir fırsatı harcadı. Bu arada Ruslar, Kerk ile yine kaleyi yokladı. Sonra da iki net pozisyonda Muslera geçit vermedi ve maç 1-1 bitti.