Bir tarafta kupa takımı Galatasaray... İlk maçı zaten 2-0 kazanmış. Dünkü maçın 53. dakikasını da deplasmanda 2-0 öne geçmişti. Ne var ki son dakikalarda az kalsın turdan oluyordu. 1. Lig takımı Hatayspor muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve 4-2 öne geçti. Biraz daha süre olsa kolay kolay unutulmayacak bir zafere imza atabilirlerdi.
Dünkü maç gösterdi ki, Galatasaray’ın bir görünen bir de görünmeyen yüzü var. O görünmeyen yüzünün kalitesini de Hatay karşısında gördük! Bu ne hakem kararlarına ne kötü zemine ne de ciddiyetsizliğe bağlanabilir. Kalite maalesef bu kadar...
Şimdi Fatih Terim ve ekibi yatıp kalkıp Luyindama’ya, Marcao’ya bir şey olmasın diye dua edecekler. İkisinden birine bir şey olursa yerine koyacakları adam yok. Olanları dün gördük!
2 asist yapan Emre Taşdemir dışında Galatasaray’da övebileceğimiz bir performans izlemedik. Kaledeki İsmail Çipe’den en uçtaki Muğdat’a, Sinan’a kadar...
Medeniyetler şehrine yakışır bir maç ve ağırlama oldu. Hatayspor resmen ders verdi herkese... Teslim olmadılar. İlhan Palut ve öğrencileri az kalsın bir mucizeye imza atacaktı. Yine de dünkü galibiyetle tarihe geçtiler bile.
Fatih Terim’in maçtan sonra 42 yaşındaki meslektaşına sarılması ve tebrik etmesi önemli bir mesajdır. Türkiye bir alt ligde önemli işlere imza atan yeni bir teknik direktör kazanıyor. Başakşehir’den sonra Galatasaray’a da 4 atmaları muazzam bir şey. Bu genç teknik adamın geleceği çok parlak gibi görünüyor.