Fatih Hoca’nın seçtiği kadroyu görünce aslında herkes aynı şeyi düşündü.. “Terim kupayı değil ligi önemsiyor...” Sivas gibi zorlu bir deplasman öncesi bu öngörü normaldi de.. Terim neredeyse bütün aslarını kenarda tutup ötekilere şans verdi. Bu tercihlere ve Eray İşcan faktörüne rağmen 2-2’lik beraberlik ve daha da önemlisi sergilenen futbol gayet iyiydi. Galatasaray ilk bölümde 1-2 tehlike kalesinde gördü. Eray’ın ıskası ve Linnes’in kendi kalesine attığı gol eksilerdi. Ancak 2 penaltısı verilmedi. Yasin’le net bir fırsatı kaçırdı. Sinan’ın da direğe çarpan topu vardı. Olmayan şey goldü ve onlarda ikinci yarının başında geldi.
Terim ilk günden beri eldeki futbolcuların performansını yukarı çıkarmanın kendisinin önceliği olduğunu söylüyordu. Yani silinmiş, gözden çıkarılan, sağlık için spor yapanların..Dün de gördük 273 gün sonra forma giyen Hakan Balta’nın bile verebileceği şeyler var. Selçuk her maç üzerine koyarak gidiyor. Donk küllerinden adeta doğuyor. Belhanda klasından pasajlar sundu. Sinan Gümüş ise en büyük kazanım şimdilik. Terim Türk Futbolu’na Sinan’ı kazandıracak gibi.
Fatih Terim’in transferleri kulübeden çıkıyor. Ne olursa olsun böylesine ciddi bir rakip karşısında Galatasaray avantajla dönüyor. Atiker Konyaspor’un ihtiyacının ne olduğunu Jahovic gösterdi. 4-6-0 sisteminden vazgeçip yeni transferini oyuna sokan Mehmet Özdilek bunun karşılığını alıverdi. Makedon golcü Eto’o ile beraber belli ki çok iş yapacak.