Geri Dön

Norveçli uçtu, Yasmani altıncı

Yasmani Copello, 400 metre engellide Rio 2016’da kendisine bronz madalya getiren dereceden (47.92) daha iyi bir zaman (47.81) koşmasına rağmen ancak altıncı olabildi. Norveçli Warholm dünya rekoru kırdı.

Norveçli uçtu, Yasmani altıncı

2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda atletizmde erkekler 400 metre engelli final yarışı dün yapıldı. Milli atlet Yasmani Copello, yarışı 47.81’lik derecesiyle 6. sırada tamamladı. Küba asıllı sporcu, bu derecesiyle kendine ait Türkiye rekorunu tekrarladı.

Kategorinin en iyi atletlerinin yer aldığı yarışı, dünya 1 numarası Norveçli Karsten Warholm 45.94’lük derecesiyle kendisine ait dünya rekorunu (46.70) kırarak kazandı. Dünya 2 numarası ABD’li Rai Benjamin, 46.17’lik derecesiyle Kuzey Amerika rekoru kırarak gümüş madalya aldı. Dünya 3 numarası Brezilyalı Alison dos Santos ise 46.72’lik derecesiyle Güney Amerika rekorunu kırarak bronz madalyaya ulaştı.

Yasmani Copello Escobar’ın final yarışını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da izledi.

‘İnanılmaz koşuldu’

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar “İnanılmaz dereceler koşuldu. Yasmani’yi gözlerinden öpüyorum, onu tebrik ediyorum. Aynı dereceyle Rio’da üçüncü olmuştu. Bu dereceyle şimdi altıncı oldu” diye konuştu.

Thompson rüzgar gibi

Kadınlar 200 metre finalinde Jamaikalı Herah Thompson 21.53’lük derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. Namibyalı Christine Mboma 21.81 ile ikinci, ABD’li Gabrielle Thomas 21.87 ile üçüncü tamamladı. Herah Thompson kadınlarda 100 ve 200 dublesini üst üste iki olimpiyatta yapmayı başaran ilk kadın atlet oldu. Bu arada kadınlar 800 metre finalini ABD’li Athing Mu kazandı. Kadınlar uzun atlamada Alman Mihambo ise 7 metrelik atlayışla sezonun en iyi performansına imza atarak altın madalya kazandı.

Norveçli uçtu, Yasmani altıncı

 

La Liga'da haftanın oyuncusu: Ansu Fati
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber