Geri Dön

Olcan gollere neden sevinmiyor? Akçay açıkladı...

Mustafa Akçay, 3-1 kazandıkları Kayseri Erciyesspor maçının ardından konuştu.

Olcan gollere neden sevinmiyor? Akçay açıkladı...

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, 3-1 kazandıkları Kayseri Erciyesspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, maçın başından sonuna kadar oyunu isteyen taraf olduklarını söyledi.

Akçay, şöyle konuştu:

"Son dönemlerde yükselişte olan bir Erciyes vardı karşımızda. Onların da oyunun bir bölümüne egemen olmasına rağmen, maçı başından sonuna kadar isteyen bir takım olarak oynadığımızı düşünüyorum. Uzun süreden beri toplam 20'nin üzerinde maç oynadık. Oyuncu arkadaşlarımın özverisini de tebrik ediyorum. O bakımdan hem Eskişehir, hem de Avrupa ligindeki maçın ardından bu maçı almış olmak bize özgüven kattı. Deplasman karnemizin iyi olmadığını söyleyebilirim. Umarım deplasmanda da bu oyun ve arzuyu yakalarız".

Akçay, "Olcan attığı gollerden sonra sevinmiyor, sizce neden?" şeklindeki soruya, şöyle cevap verdi:
"Olcan çok karakterli bir oyuncu. Sanıyorum uzun süreden beri rakibe gösterdiği saygının bir ifadesi olduğu için sevinmediğini düşünüyorum. Olcan, bir sorun yaratacak futbolcu değil. Rakibe olan saygısından dolayı sevinçlerini çok abartmadığını düşünüyorum ama kendisine de böyle bir soru sormadım."

YUMLU: "ÜST SIRALARA DOĞRU TIRMANMAK İSTİYORUZ"
Trabzonspor'un başarılı savunma oyuncusu Mustafa Yumlu, alınan galibiyetten dolayı takım arkadaşlarını kutlayarak, "Bizim için çok önemli bir müsabakaydı. Üzerimizde olan takımlar kendi arasında oynuyordu. Yenmek ve üst sıralara doğru tırmanmak istiyorduk. Bunu başardığımız için mutluyuz. Kendi sahamızda bugüne kadar hiç kaybetmedik ve bunu devam ettirdiğimiz için ayrıca mutluyuz" dedi.

ZEKİ: "UEFA'DAKİ BAŞARIMIZIN TESADÜF OLMADIĞINI GÖSTERDİK"
Zeki Yavru da iç sahadaki yenilmezlik unvanlarını koruduklarını ifade ederek, "Bu maçı kaybetmemek için birbirimize söz verdik ve kaybetmedik. UEFA'da gözle görülür bir başarımız var. Bunun tesadüf olmadığını göstermek için ligde de seri yakalamamız gerekiyordu. Bunu başardığımız için mutluyuz" diye konuştu.

ÇAPA: "ONUR'UN KATKILARINI GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM"
Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ise, şanssız bir maçı geride bıraktıklarını söyledi. Çapa, "İlk devre gayet iyi oynayan bir takımımız vardı. Rakibimizden daha çok pozisyona girdik ilk yarıda. Ama maalesef bulmuş olduğumuz 4 net gol pozisyonunu golle buluşturamadık. Burada Onur'un sezon başından itibaren takıma yaptığı katkıyı göz ardı bırakmamak lazım. İlk devre 3 tane sarı kartı üst üste gördük. Bu da direncimizi kırdı. İkinci yarıda çok şansız goller yedik. Trabzonspor çok pozisyon üreterek veya yapmış olduğu ataklardan goller atmadı. Ama bizim şansızlığımızdan üç tane gol attılar. Ben oyun olarak bugün gayet olumlu şeyler gördüğümüzü düşünüyorum. Bir pozisyonumuz var; o penaltı mı değil mi, üçüncü gol ofsayt mı, değil mi? Bu pozisyonlar için değerlendirmeler yaptığımızda, bizim adımıza olumlu geçmedi. Belki biz değişik gözle görmüş olabiliriz. Bunları da katacak olursak şansız bir gün geride kaldı" dedi.
Çapa, "Sizce bu sezon hakem hataları arttı mı, azaldı mı?" şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi:
"Ne kadar çok insanla bir işi paylaşırsanız, sorumluluğu o kadar üstünüzden atmaya çalışırsınız. Ligin genelinde bakıldığı zaman artık 10 göz maçı yönetiyor ama yapılan hatalar geçen yıllara oranla daha arttı gibi geliyor bana."
Kayseri Erciyessporlu futbolculardan Numan, bir puan için geldiklerini ama başarılı olamadıklarını söylerken, Murat Akın ise şansız bir mağlubiyet aldıklarını belirtti.

Thomas Tuchel'den fikstür eleştirisi | 'Yorgunuz'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber