Geri Dön

Olimpiyatların ertelenmesinin IOC'ye maliyeti 800 milyon dolar

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), yeni tip  koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın  ertelenmesinin maliyetinin 800 milyon dolar olduğunu duyurdu.

Olimpiyatların ertelenmesinin IOC'ye maliyeti 800 milyon dolar

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), yeni tipkoronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın  ertelenmesinin maliyetinin 800 milyon dolar olduğunu duyurdu. 

IOC'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, IOC İcra Kurulunun  yeni finansal planı onayladığı ve oyunların tekrar düzenlenme maliyetinin 650  milyon dolar olduğu belirtildi.

150 milyon doların ise uluslararası federasyonlar, ulusal olimpiyat  komiteleri ile IOC tarafından tanınan organizasyonların faliyetlerine devam  edebilmesi ve sporcuları destekleyebilmesi için harcanacağı bildirildi.

 IOC'nin, salgının oluşturduğu kriz ortamının organizasyonlar  üzerindeki etkisini derin bir şekilde analiz ettiği ve paydaşlarını desteklemeyi  sürdüreceği vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IOC Başkanı Thomas Bach, "Olimpiyat  hareketi benzeri görülmemiş bir zorlukla karşı karşıya. IOC tarihinde ilk defa  Olimpiyat Oyunları'nı erteliyor ve paydaşlarına bu küresel krizi atlatmaları için  yardım etmek zorunda. Bu yeni durumda dayanışma, yaratıcılık, kararlılık ve  esnekliğe ihtiyacımız var. Hepimizin fedakarlık yapması ve uzlaşması gerekiyor.  Olağanüstü durumlar, olağanüstü önlemler gerektirir." ifadelerini kullandı.

Olimpiyatların ertelenmesinin IOCye maliyeti 800 milyon dolar

 

0'dan 200'e Gol Makinesi: Robert Lewandowski

Vakıfbank Spor Kulübü, futbol oynayarak ısındı!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet