Geri Dön

Ömer Erdoğan: Klopp ve Tuchel'den çok şey öğrendim

Bu sezon Atakaş Hatayspor'un başında gösterdiği performansla ilgi odağı haline gelen Ömer Erdoğan, Klopp ve Tuchel'den etkilendiğini açıkladı.

Ömer Erdoğan: Klopp ve Tuchel'den çok şey öğrendim

Alman Sport1'e konuşan Erdoğan, "Klopp ve Tuchel gibi dünyanın sayılı teknik direktörlerinin yanında staj yaptım. Antrenman metodlarını ve analiz süreçlerini yakından takip etme fırsatım oldu. Klopp'un iletişim yönü beni çok etkiledi. Tuchel hayatın her anında mükemmelliyetçi. Antrenmanda bile sıfır hata istiyor." dedi.

İleride Bundesliga'da takım çalştırmak istediğini söyleyen Erdoğan, "Bundesliga dünyanın en iyi liglerinden biri. Hem doğru bir kulüp olmalı hem de ben hazır olmalıyım. Almancayı ana dilim gibi konuşuyorum, bu benim için bir avantaj."

Türkiye'nin altyapı konusunda geliştiğini söyleyen genç teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'ye ilk geldiğimde altyapı konusunda Almanya ile arasında uçurum vardı. Ancak Türk futbolu her geçen gün Avrupa futboluna yaklaşıyor."

Erdoğan, Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili ise "Bu transfer marka değerimiz açısından çok önemli. Hem ligimizin kalitesi yükseldi hem de yabancı futbolseverlerin ilgisi arttı. O bir dünya starı."

Ömer Erdoğan: Klopp ve Tuchelden çok şey öğrendim

Bülent Uygun: "Üç puanı kazanan taraf olmak mutluluk verici"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet