Kenetlenmek şampiyonluğu getirdi

Haberin Devamı

Süper Lig bütün takımları hakikaten moral olarak bitiriyor. Bunun da tek sebebi algı operasyonu yapılıyor. Bir haftadır ‘Ööö’ dedik. Bazıları “Galatasaray ile Konyaspor beraberliğe maçı bağlayacaklar”, bazıları da, ‘Bu Konyaspor, Galatasaray’ı rahat rahat yener, ligde kalır’ diyerek insanların kafalarını karıştırmak için elinden geleni yaptılar. Üzüldüğüm taraf, bu yorumları yapanlar futbolun içinde olan insanlar. 
G.Saray, Fenerbahçe’ye yenildi diye sarı-kırmızılıları bir anda yerle bir etmek için müthiş bir çaba gösterildi. Ama sezon başından beri Okan hoca ile futbolcular, yöneticiler ve hepsinden önemlisi taraftarlar öyle bir kenetlendiler ki, dışarıdan gelen bu olumsuzluklara tek vücut olarak kalkan oldular ve etkilenmediler. 
Sezon içinde her takımda olduğu gibi sıkıntılar da yaşandı, iyi futbol oynayamadıkları maçlar oldu, çok iyi oynadıkları maçlar da oldu. Ama bunu tek vücut olarak çok iyi karşıladılar. Hep birbirlerine destek oldular ve ayakta kaldılar. Bunun da mükafatını Konyaspor karşısında harika futbol ve mükemmel mücadeleyle aldılar. 
Futbol çok güzel bir oyun. Maalesef biz ülkemizde her şeye bir bahane bularak bu güzel oyunu kirletmeye çalışıyoruz. Aramızda öyle insanlar var ki, resmen provakatör. Hani Konyaspor, G.Saray’a yenilirse küme düşecekti? Şimdi bunları konuşan insanlar nasıl sokakta dolaşacaklar?
Okan Buruk’u kutlamak lazım. Galatasaray takımını idare etmek çok zor bir iş. Takımın yarısından fazlası yıldız futbolcu. Zaman zaman kaprisleri de oluyor. Ama dışarıya hiç bir şey aksettirmeden bu yıldızları harika idare etti. Barış Alper’i yeri geldi sol bek, yeri geldi sağ bek ve forvet oynattı, hiç şikayet etmedi. Barış’ı sağa koyarsa, Berkan’ı sol beke koydu. Icardi’nin çok kötü olduğu dönemler oldu. Onu kaybetmemek için hiç kesmedi. 
Bu akıllı ve medeni davranışıyla, takımını zirveden hiç düşürmedi. Maç öncesi, maç sonrası verdiği demeçlerinde hep kalitesini gösterdi. Galatasaray’a uzun yıllar hizmet edecek, hem de çok büyük başarılar kazanarak. Başkan Dursun Özbek de Galatasaray’ı mükemmel idare etti. Sonuçta bu şampiyonluğu hepsi analarının ak sütü gibi helalinden kazandılar.