Sporla toplumu kutuplaştırıyorlar

En büyük zevkimiz futbol maçlarıydı. Ülke ne kadar sıkıntılı da olsa hafta sonu oynanan maçlar insanlara keyif verir ve oyalardı. Şimdi geldiğimiz noktaya ve yaşadıklarımıza bakın.
Öyle bir noktaya gelindi ki, MHK’nin hakem konuşmaları yurt dışına gönderiliyor, orada montaj yapılıp tekrar Türkiye’ye gönderiliyor. Evet, Galatasaray-Antalya maçı için konuşuyorum.
Ortalık birbirine giriyor. Mağduru oynayanlar mı ararsınız, sarı-kırmızılıları kötüleyenler mi? Daha sonra federasyon bunun altından kalkamayacağını anlıyor ve o maç için orijinal görüntüleri yayınlıyor. Arkasına da Fenerbahçe-Kasımpaşa maçını ekleyip insanların neyin doğru olduğuna karar vermesini sağlıyor.
Burada amaç ne olabilir? Cımbızla Galatasaray maçındaki hakem konuşmalarını montaj yap, insanları ayağa kaldır; herkesi birbirine kırdır, insanların artık uyanması lazım. Bunların kim olduklarını bilmiyorum ama spor üzerinden ülkemizi karıştırmak isteyenler var bu kesin. Bu oyunlara gelmemek lazım. İkinci konu ise o konuşmaları yurt dışına çalıp gönderen tekrar Türkiye’ye yayınlayan her kimse bunlar bulunup en büyük cezayı almadıktan sonra bu işin önüne geçemezsin.
Federasyon başkanı gitse, MHK Başkanı gitse onların yerine başkaları da gelse yine değişen bir şey olmayacak. Aşağıda neler oluyor? Bu kötü insanlar, bize futbolu zehir edenler kim? Mutlaka ortaya çıkarılması gerekir.
Düşünebiliyor musunuz, 7 Nisan’da Süper Kupa maçı oynanacak. O maça hangi hakem tayin edilecek? MHK’nin elinde bir tane gördüğünü cesurca düdük çalarak kuralları uygulayan hakem kalmadı. Hakemler de tedirgin. Bu şekilde futbolumuz daha ne kadar gider? Bunun tedbirlerini almak için Spor Bakanı mutlaka bir şeyler yapmalı.

Haberin Devamı

Montella’ya büyük haksızlık

Evet iki hazırlık maçında da yenildik. Tabii ki üzüldük ama 1.5 ay önce ‘kahraman’ ilan ettiğimiz Montella’yı da bu kadar yerden yere vurmamamız lazım. Neticede hazırlık maçı oynuyorsun. Futbolcuların çoğu kendi liglerini düşünüyor. Hoca da kafasındaki 23 kişilik kadroyu oluşturmak için bazı futbolcuları deniyor. Biraz daha hoşgörüyle bakmak gerek. Semih Kılıçsoy hepimiz için bir değer. İtalyan hoca için de bir değer... Ümit Milli Takım’da oynayabilmesi için hazırlık maçlarının kadrosundan çıkardı diye Montella’dan intikam almak doğru değil. Almanya kadrosunda mutlaka Semih de olacaktır.

Haberin Devamı