Geri Dön

Osmanlı Stadı'nı Beşiktaş açacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Yenikent ASAŞ Stadı'nın adının "Osmanlı Stadı" olarak değiştirilmesini kararlaştırdı.

Osmanlı Stadı'nı Beşiktaş açacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Yenikent ASAŞ Stadı'nın adının "Osmanlı Stadı" olarak değiştirilmesini kararlaştırdı. Osmanlı Stadı'ndaki ilk maç 19 Ekim Pazar günü Beşiktaş ile Sivasspor arasında yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilen kararla Osmanlıspor Futbol Kulübü'nün iç saha maçlarını oynadığı Yenikent ASAŞ Stadı'nın ismi "Osmanlı Stadı" olarak değiştirildi. Karar Belediye Meclisi'nden oy çokluğu ile geçirildi.

CHP, "Ankara olsun" dedi

Belediye Meclisi'ni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerine yöneten Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, red oyu veren CHP'li üyelere, "Stadı kim yaptırdıysa isim hakkı onun olmalı" yanıtını verdi. CHP Grubu, stat için "Ankara" ismini önerdi.

Bu arada tesisteki ilk müsabaka ise 19 Ekim Pazar günü Spor Toto Süper Lig'in 5. hafta maçında Beşiktaş ile Sivasspor arasında yapılacak. Beşiktaş Kulübü, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda devam eden saha zeminini iyleştirme çalışmaları nedeniyle Sivasspor karşılaşmasını yeni adıyla Osmanlı Stadı olan Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynama kararı almıştı.

Maç Özeti | Ajax 5-0 PSV Eindhoven
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber