Geri Dön

Özbek'in yetkisi yok

Galatasaray CAS'ta görülen davayı kaybetti, alacağı nedeniyle mahkemeye giden menajerlik şirketi Promeosport’un iddialarına şu yanıtı verdi: "Özbek'in yetkisi yok"

Özbek'in yetkisi yok

-Telles’in Inter’e kiralanması ve Jose Rodriguez’in Real Madrid’den gelişi ile Mainz’e gidişini gerçekleştiren menajerlik şirketinin parasını ödemeyen sarı-kırmızılılar, CAS kararını tartışmaya açtı, bunun tanınmamasını istedi.

-Sarı-kırmızılılar ayrıca, sözleşmelerden birinde Dursun Özbek, ikisinde de Ahmet Nasuhi Sezgin’in imzalarının bulunduğu, tek başına bu kişilerin yetkili olmayacakları ve anlaşmanın geçerli olmayacağı iddia edildi.

Mali konularda UEFA kıskacından kurtulmaya çalışan Galatasaray, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) verdiği bir karardan kurtulmak için ilginç bir savunma verdi. Cim-Bom, CAS kararının Türk mahkemeleri tarafından tanınmaması gerektiğini, bunun kabul edilmiş olsa bile sözleşmelerde birer yöneticinin (birinde Dursun Özbek, ikisinde Ahmet Nasuhi Sezgin) imzası olması nedeniyle bunların tek başlarına yeterli olmayacağını savundu.
Dava İstanbul’da
Alex Telles’in Inter’e kiralanması ve Real Madrid’den Galatasaray’a gelen, sonrasında da Mainz 04’e gönderilen Jose Rodriguez’in bu transferlerini gerçekleştiren menajerlik şirketi Promeosport, 854 bin euroluk alacağını tahsil edemeyince Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) gitti. CAS, 4 Ocak 2018’deki kararında borcun faiziyle birlikte ödenmesine hükmetti. Promeosport, CAS kararını icra edebilmek için tenfiz (yabancı bir mahkeme kararının Türkiye’de yerine getirilmesi) davası açtı.
İstanbul 11. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davalarda Galatasaray’ın avukatı Süleyman Anıl Özgüç, Galatasaray Sportif AŞ’nin çift imza ile temsil edilmesi gerektiğini dile getirdi. Sarı-kırmızılılar, davaya konu olan üç sözleşmenin birinde başkan Dursun Özbek’in, ikisinde ise Ahmet Nasuhi Sezgin’in imzaları bulunuyordu. A grubu imza sahibinin dışında sözleşmedeki ikinci imza ise B grubu imza yetkilisi Cenk Ergün’ün imzası vardı. Galatasaray’ın iddiasına göre, Özbek’in tek başına imza yetkisi olmadığı için anlaşma geçersiz sayılmalıydı.
Taraflar arasında yaşanan bu ihtilafın ne olacağına mahkeme karar verecek. Ancak Özbek, Sezgin ve Ergün’ün yetkisiz oldukları mahkeme kabul ederse bu kez imzası bulunan yöneticilerin şahsi sorumluluğu gündeme gelecek.

Van Persie'nin sırt kasları olay olduYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber