Geri Dön

ÖZEL - Balotelli'den Samet Aybaba'ya: "Artık eski Balotelli değilim"

Balotelli gibi sorunlu bir starla yola başlayacak olan Adana Demirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, ünlü oyuncuya gereken yardımı yapacaklarını söyledi ve ekledi: “Artık gerisi ona kalmış. Bizim ona, onun da bize gereksinimi var.”

ÖZEL - Balotelli'den Samet Aybaba'ya: "Artık eski Balotelli değilim"

BİLAL MEŞE

26 yıl aradan sonra Süper Lig’e dönüş yapan Adana Demirspor, bugün yaptığı transferlerle ve lige getireceği kaliteyle konuşuluyor. Herkes, sahada nasıl bir Adana Demirspor olacağını, nasıl bir takım seyredeceğini merak ediyor.

Tabii ki bunu bize en kolay yoldan anlatacak isim; teknik direktör Samet Aybaba...
Her cümlesinde, “kalıcı olmak” sözlerini sıkça kullanan Aybaba, “Lige renk katacak, oynadığı futbolla keyif verecek, marka değerini yükselten bir Adana Demirspor’u izlettireceğiz” dedi.
Samet Hoca, “26 yıl gibi bir ayrılık yaşadı Adana Demirspor... Bu dönüş çok kolay olmadı. Oraya yeniden dönmek istemiyor, kalıcı olmak en büyük hedefimizdir” ifadelerini kullandı.
Dünyaca ünlü Balotelli ve Belhanda’yı renklerine bağlayan Adana Demirspor taraftarı ve kamuoyunun, şampiyonluktan söz etmesinin yanlış olacağına vurgu yapan Aybaba, şöyle devam etti:
“Herkes böyle bir hayal kurabilir, ama gerçekçi bakmak gerekir. Bu seneki hedefimiz bu ligde kalıcı olmaktır. 26 yıl sonra Süper Lig’e çıkan bir takımdan söz ediyoruz. Yeni bir kadro oluşturuyoruz. Yetenekli ve kaliteli oyuncular alıyoruz elbette, ama her şeyin bir süreci var. Elbette zirve hesapları yapılabilir, ama kısa vadede bunlar olmaz, bir süreç gerektiriyor. Bunu ancak planlamakla hayata geçirebilirsiniz. Birinci yıl ligde kalmak, ikinci ya da üçüncü yıl, uzun vadeli planlar gerekiyor zirve için.”

ÖZEL - Balotelliden Samet Aybabaya: Artık eski Balotelli değilim


Samet Aybaba ile konuşup da Balotelli ve Belhanda’yı sormamak tabii ki olmazdı.
Belhanda’yı 10 numara bir transfer olarak değerlendiren Aybaba, Balotelli ile bire bir toplantılar yaptığını da kaydetti. Tecrübeli teknik adam, “Biz onun için büyük şanssız. Ondan yeterli verimi almak için elimizden geleni, gerekli yardımları elbette yapacağız, yapıyoruz da... Artık gerisi ona kalmış, kendi kaderini kendisi belirleyecek. Bizim ona, onun da bize gereksinimi var” diye konuştu.
Balotelli’nin ise teke tek yapılan toplantılarda, “Merak etmeyin hocam... Adana Demirspor’da yeniden doğacağım, artık eski Balotelli değilim. Buranın başarısı için her şeyimi ortaya koyacağım, bana güvenin” dediği de belirtildi.

Yeni sezonda 11’de üç Türk oyuncuyla ilgili düşüncelerini de açıklayan Aybaba, “Tek isteğim, artık şu yabancı oyuncu sayısını serbest bırakalım, rakamlarla uğraşmayalım, kriterler koyalım. Küçük küçük kriterleri hayata geçirelim, ama sayıyı da serbest bırakalım. Bu sayılara da fazla takılmayalım. Sahada üç Türk oyuncu zorunluluğu kararına gelince; bu anlamda en zorda olan hangi takımlar? Tabi ki lige yeni çıkanlardır. Benim elimle şu anda Süper Lig’de oynamış üç oyuncu var, onlarda sürekli değil, aralıklarla oynamışlar. Artı, yedek kulübede de üç yerli oyuncu bulunduracağız. Yerli çıkacak, yeri girecek. Yeni çıkanlar takımlar bunda zorlanacaklardır” yorumunu yaptı.

Ampute A Milli Futbol Takımı yarı finale yükseldi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner