Geri Dön

ÖZEL - Sivasspor'da Rıza Çalımbay hedefi yakalayacaklarına inanıyor

UEFA Konferans Ligi Play-off’unda, Kopenhag’a rakip olan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Bu kulvarda tecrübeliyiz, geçmişte güzel işler yaptık, gruplara kalıp, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz” dedi.

ÖZEL - Sivasspor'da Rıza Çalımbay hedefi yakalayacaklarına inanıyor

BİLAL MEŞE

Gürcistan Ligi lideri Dinamo Batum’u uzatmalarda saf dışı bırakan ve Danimarka’dan Kopenhag’a rakip olan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hedefi yakalayacaklarına inandığını söyledi.

Bu tip güçlü rakipler karşısında maçı çevirmenin zorluklarına işaret eden Çalımbay, “Zor olacağını biliyorduk. Nitekim bunu her iki maçta da gördük, zorlandık. Liglerinde lider konumundalar ve hafife alınacak bir ekip değiller. Tabi ki bizim hedefimiz turu atlamak idi. Bunu başardık ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Eşleştikleri Danimarka’nın Kopenhag ekibini de yorumlayan Çalımbay şunları söyledi:

“Danimarka futbolunu biliyoruz. Bunun içindir ki, Kopenhag kapalı kutu değil. Kuvvetli ve de oyun disiplinini hiçbir an bozmayan güçlü bir rakiple oynayacağız. Her futbolucun yeri belli... Asla mevkilerini kaybetmiyorlar, daha doğrusu disiplini asla bozmuyorlar. Ancak biz de güçlü bir ekibiz. Sakatlık veya eksiklik olmadığı taktirde gruplara kalmak için elimizden geleni yapacağız.”

Son dönemde Avrupa’da başarılı işler çıkaran Yiğido’nun teknik patronu, “Bu kulvarda tecrübeliyiz, geçmişte güzel işler yaptık. Gruplara kalıp, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz. Sivasspor her türlü zorluğun üstesinden gelecek bir güce sahiptir. Batum karşısında hedefimiz tur atlamak idi, bunu gerçekleştirdik. Aynı düşüncelerle Kopenhag maçına hazırlanacağız, hedefi yakalayacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Tura o kadar inanmış ki!

Dinamo Batum karşısında turu garanti gibi gören Rıza Çalımbay, yardımcısı Bülent Albayrak’ı da Kopenhag’ın Lokomotif Plovdiv ile oynadığı maça gönderdi ve rakibi tahlil etmesini istedi.

Karşılaşma süresince sürekli notlar alan Albayrak, Danimarka ekibinin güçlü bir takım olduğuna dikkat çekti, “Çok iyi bir rakiple oynayacağız. Orta sahasının yanı sıra, kanatlardan etkili bindirmeler yapabilen ve pozisyonlar üreten bir ekip. Zor bir maç bizi bekliyor” diye konuştu.

Albayrak, “Ne var ki biz de iyi bir takımız. En büyük özelliğimiz, daha candan ve coşkulu oynuyoruz. Bu özellik skor tabelasına yansıyor. Sahanın her yerinde baskı yaparsak -ki yaparız-, Kopenhag’ı kulvar dışında bırakırız” ifadelerini kullandı.

ÖZEL - Sivassporda Rıza Çalımbay hedefi yakalayacaklarına inanıyor

Enner Valencia çalışmalara başladı!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber