Geri Dön

Payton'dan Avea NBA Basketbol Kampı'na ziyaret

NBA'in efsane isimlerinden Payton, kampta eğitim alan sporcularla bir araya geldi ve deneyimlerini aktardı.

Payton'dan Avea NBA Basketbol Kampı'na ziyaret

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) efsane oyuncularından Gary Payton, Avea NBA Basketbol Kampı'nda eğitim gören sporcuları ziyaret etti.

Kadıköy Muratpaşa İlköğretim Okulu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte eğitim gören sporcularla bir araya gelen Payton, onlara tavsiyelerde bulundu. Yaşları 11 ile 14 arasında değişen sporcularla sohbet eden Payton, basketbolcu olmak için çok çalışmaları gerektiğini belirterek, "İyi çalışmalı, iyi dinlemeli ve hep işinizi ciddiye almalısınız. Belki hepiniz NBA'de oynamayacaksınız ama sahada her şeyinizi vermek zorundasınız. Ben iki gün daha yanınızda olacağım ve sizlerin iyi sporcular olabilmeniz için yardım etmeye çalışacağım" diye konuştu. Sporcularla fotoğraf çektiren Payton, çalışmalara da katıldı.

Kamp için 100 sporcu seçildi

Avea NBA Basketbol Kampı'na katılmak üzere Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği ile yapılan seçmeler sonucu 100 sporcu belirlendi. Üçer günlük iki döneme ayrılan ve 25 Ocak Cumartesi günü başlayan kamp, 30 Ocak Perşembe günü tamamlanacak. Kamp döneminde sporcular, Gary Payton'un yanı sıra, ABD'li antrenör Neal Meyer'den eğitim alacaklar.

Ertürk: "Öğretmek istediğimiz şey, çok çalışmak"

NBA Avea Basketbol Kampı'nda gerçekleştirilen basın toplantısında, Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk ile NBA Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Marc Armstrong da hazır bulundu. Dehşan Ertürk, genç sporculara çalışma ve mücadelenin önemini aktarmaya çalıştıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: "Bizim burada genç sporcu adaylarına verdiğimiz şey; çok çalışmanın, mücadele ruhunun ve takım oyununun önemi. Bunlar hayatın içinde de çok önemli özellikler. Belki hepsi sporcu olmayacak, başka mesleklere yönelecekler ama ne yaparlarsa yapsınlar, çok çalışmaları gerektiğini onlara öğretiyoruz. Zaten NBA de ekip ruhunun ve mücadelenin en üst seviyede yaşandığı bir organizasyon. Ne kadar yetenekli olunursa olunsun, başarının temelinde çok çalışmak var. Bizim bu çocuklara öğretmek istediğimiz şey de bu" değerlendirmesinde bulundu. Marc Armstrong ise Avea ile yaptıkları işbirliğinin, basketbol kamplarıyla birlikte başka bir boyuta taşındığının altını çizerek, "Genç sporculara çok çalışmanın, takım ruhunun ve pozitif düşüncenin önemini aktarıyoruz. Amacımız, Avea ile olan işbirliğimizi gelecek yıllara da taşıyabilme. Mevcut ortaklığımız, NBA için küresel anlamda örnek gösterilen bir hale geldi. Basketbol kamplarımızı diğer illere de taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

Sporting Lizbon, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını tamamladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber