Geri Dön

Premier Lig'de 6,3 milyar dolarlık tarihi anlaşma

Premier Lig, Sky Sports, BT Sport, Amozan Prime Video ve BBC Sport'u içeren 3 yıllık yeni bir yayın sözleşmesiyle birlikte 6,3 milyar doları aşan bir anlaşma imzaladı.

Premier Lig, Sky Sports, BT Sport, Amazon Prime Video ve BBC Sport ile yerel TV anlaşması için 6,3 milyar Dolar değerinde bir sözleşme için anlaşmaya vardı. Mevcut yayıncılar, 2022-25 dönemini kapsayacak şekilde üç sezon daha yayın haklarını elinde bulunduracak.

DAZN gibi rakip yayıncıların, rekabetçi bir açık artırma için yayın hakları için teklif verememekten mutsuz olduklarını söylendi. İngiliz Hükümeti'nin, başka hiçbir yayıncının teklif verememesine rağmen bu sürecin rekabet yasasını ihlal etmediğini onayladı.

Salgının yarattığı mali krize dikkat çeken Premier Lig CEO'su Richard Masters, "Yayın ortaklarımıza Premier Lig'e devam eden bağlılıkları ve futbol piramidine verdikleri destek için şükranlarımızı sunmak istiyorum. Covid-19'un futbol üzerinde önemli bir etkisi oldu ve yayın ortaklarımızla yapılan yeni anlaşmalar belirsizliği azaltacak, istikrar oluşturacak ve futbol piramidi içinde güveni artıracak." dedi.

Premier Ligde 6,3 milyar dolarlık tarihi anlaşma

Sergio Ramos durmak bilmiyor!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet