Geri Dön

PTT 1. Lig'in yarısı değişti

2014-2015 sezonu heyecanının geride kaldığı ilk haftada 252 oyuncu forma giyerken, 128 futbolcu yeni takımlarında mücadele etti. Adana Demirspor ve Manisaspor 12 transferine şans verirken, maddi sorun yaşayan ve transferlerine lisans çıkartamayan Orduspor, mevcut kadrosunun yanı sıra 1 altyapı oyuncusuyla sahada yer aldı.

PTT 1. Lig'in yarısı değişti

PTT 1. Lig'de 2014-2015 futbol sezonunda ilk hafta heyecanı geride kalırken, birinci haftada forma giyen 252 oyuncudan 128'i yeni takımlarında ilk kez mücadele etti.

Yeni sezonda bir çok ekibin takımını güçlendirdiği ilk haftada 252 futbolcu mücadele ederken, Adana Demirspor ve Manisaspor, bu yıl transfer ettiği 12 oyuncusunu oynattı. Bu iki ekibin ardından en çok transfer ettiği futbolcuya şans veren 11'er oyuncuyla Boluspor ve Şanlıurfaspor, 10 futbolcuyla Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, 8 oyuncuyla Osmanlıspor, 7'şer isimle Denizlispor, Giresunspor, Karşıyaka, 6 'şar futbolcuyla Adanaspor, Albimo Alanyaspor, Altınordu, Alanyaspor, Elazığspor, 5 oyuncuyla Kayserispor, 4 isimle Bucaspor ve 3 oyuncuyla Samsunspor oldu. Maddi sorunlar nedeniyle yeni oyuncularına lisans çıkartamayan Orduspor, mevcut kadrosunun yanı sıra 1 altyapı oyuncusunu sahaya sürdü.

İlk haftanın yenileri

PTT 1. Lig'de ilk hafta yeni oyuncularına şans veren takımlar ve transferleri şöyle:

Adana Demirspor (12): Serdar Kulbilge (Gaziantepspor), Attamah (Tema-Gana), Abdülkerim Bardakcı (Torku Konyaspor-kiralık), Hakan Söyler (Elazığspor), Alaattin Tosun (İstanbul Başakşehir), Hüseyin Kala (Kayseri Erciyesspor), Timur Bayram Özgöz (Sivasspor), Beykan Şimşek (Fenerbahçe-kiralık), Mulenga (Utrecht-Hollanda ), Tayfur Bingöl (Gençlerbirliği-kiralık), Oğuz Han Aynaoğlu (Bursaspor-kiralık), Cumali Bişi (Çaykur Rizespor-kiralık).

Adanaspor (6): Atilla Koca (Kayseri Erciyesspor), Fevzi Özkan (İstanbul Başakşehir), Mehmet Ozan Tahtaişleyen (Şanlıurfaspor), Ramirez (Maritimo-Portekiz), Murat Yılmaz (İstanbul Başakşehir), Olcay Turhan (Arminia Bielefeld).

Albimo Alanyaspor (6): Ayite (Stade Brest-Fransa), Eren Özen (Orduspor), Cemil Vatansever (Boluspor), Sinan Özkan (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Muhammet Sercan Türkeri (Boluspor), Ahmet Özer (Gölcükspor).

Altınordu (6): Rıza Efendioğlu (Balıkesirspor), Yusuf Akyel (Adana Demirspor), Berkay Samancı (Bucaspor), Serkan Göksu (Galatasaray), Göksu Türkdoğan (Osmanlıspor), İbrahim Yılmaz (İstanbul Başakşehir).

Antalyaspor (6): Sezer Badur (Şanlıurfaspor), Serkan Atak (Osmanlıspor), Adem Alkaşi (Boluspor), Sakıb Aytaç (TKİ Tavşanlı Linyitspor), Murat Sözgelmez (Balıkesirspor), Şahin Aygüneş (Trabzonspor).

Boluspor (11): Özkan Karabulut (Gençlerbirliği-kiralık), İsa Demir (Syrianska-İsveç), Rekhviashvili (Chikhura-Gürcistan), Serkan Yalçın (Akhisar Belediyespor), Nurettin Kayaoğlu (Kayserispor), Mbamba (Torku Konyaspor-kiralık), İshak Çakmak (Torku Konyaspor-kiralık), Kenan Şahin (Osmanlıspor), Prijovic (Djurgardens-İsveç), Bilal Gülden (Kayserispor), Ahmet Kulabaş (Wacker Burghausen).

Bucaspor (4): Hüseyin Tokmak (Galatasaray), İskender Alın (Boluspor), Bilal Akgüvercin (RW Erlinghausen-Almanya), Jebrin (Trabzonspor). Denizlispor (7): Erçağ Evirgen (Adana Demirspor), Veli Acar (Mersin İdmanyurdu), Andonov (PFC Beroe Stara Zagora-Bulgaristan), Fatih Çakır (Yeşil Bursa), Hakan Ateş (Akhisar Belediyespor), Genkov (Levski Sofya-Bulgaristan), Burak Karaduman (Karşıyaka).

Elazığspor (6): Murat Tosun (Manisaspor), Mehmet Çakır (Ankaragücü), Onur Güney (Şanlıurfaspor), İzzet Yıldırım (Adanaspor), Murat Kayalı (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Birol Hikmet (Gaziantepspor).

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor (10): İlker Avcıbay (Kasımpaşa), Çağdaş Atan (Akhisar Belediyespor), Javadov (Inter Bakü-Azerbaycan), Rahman Hacıyev (Sumgayit-Azerbaycan), Muhammed Demirci (Beşiktaş-kiralık), Sertan Vardar (Akhisar Belediyespor), Ben Yahia (Mersin İdmanyurdu), Salih Sefercik (Orduspor), Josef Çınar (Kayseri Erciyesspor), Köksal Yedek (Antalyaspor).

Giresunspor (7) : İsmail Dinler (Balıkesirspor), Abdulaziz Solmaz (İstanbul Başakşehir), Barış Bakır (Nazilli Belediyespor), Abwo (Zagrebie Lubin-Polonya), Jones Carioca (Kardemir Karabükspor), Alican Karadağ (Sivasspor-kiralık), Gökhan Çakır (Nazilli Belediyespor).

Karşıyaka (7): Loriya (Kairat Almaty-Kazakistan), Mahir Şükürov (Neftchi Bakü-Azerbaycan), Kahe (Denizlispor), Juninho (Adana Demirspor), Onur Okan (Fethiyespor), Mehmet Sıddık İstemi (1461 Trabzon), Mustafa Aşan (Şanlıurfaspor-kiralık).

Kayserispor (5): Hakan Arıkan (Antalyaspor), İbrahim Dağaşan (Antalyaspor), Anıl Taşdemir (Trabzonspor), Cemil Adıcan (Samsunspor), Mehmet Eren Boyraz (Adana Demirspor).

Manisaspor (12): Bayram Olgun (Ankaragücü), Erdi Öner (Adana Demirspor), Canberk Dilaver (Orduspor), Zeki Sinanoğlu (Gaziantepspor-kiralık), Anıl Çetin (Payas Belediyespor 1975), Gökhan Sazdağı (Fenerbahçe-kiralık), Nemad Milijas (Kızılyıldız-Sırbistan), Oğuzhan Kayar (Galatasaray-kiralık), Subasic (Orduspor), Oğuzhan Palaz (Altyapı), Kudret Kanoğlu (Oberhausen-Almanya), Gökdeniz Varol (Altyapı).

Orduspor (1): Emre Can Baş (Altyapı). Osmanlıspor (8): Ahmet Şahin (Mersin İdmanyurdu), Muhammet Reis (Balıkesirspor), Ahmet Kesim (Aydınspor 1923), Soro (Orduspor), Mehmet Yıldız (Mersin İdmanyurdu), Sapara (Gaziantepspor), Tugay Kacar (Kızılcabölükspor), Emrah Metoğlu (Boluspor)

Samsunspor (3): Serdar Eylik (Galatasaray), Hasan Kılıç (Den Bosch-Hollanda), Alperen Pak (Altyapı).

Şanlıurfaspor (11): Bora Körk (Kardemir Karabükspor), Veli Kızılkaya (Adanaspor), Hüseyin Tok (İstanbul Başakşehir), Kubilay Sönmez (Dardenelspor), Kenan Karışık (Fethiyespor), Tello (Elazığspor), Ekrem Dağ (Gaziantepspor), Abdulkadir Özgen (Sivasspor), Gökhan Alsan (Trabzonspor-kiralık), Abdulkadir Özdemir (Trabzonspor-kiralık), Serdar Özbayraktar (Gaziantepspor).

Bakan Kasapoğlu: "Başarı zincirini 2019'daki gençlerimizle yakaladık"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet