Geri Dön

Quaresma fişi çekti

Portekizli yıldız yaklaşık 450 bin euro tutarındaki alacağı için Beşiktaş'a ihtarname gönderdi.

Quaresma fişi çekti

SERDAR SARIDAĞ - ÖZEL HABER

Negredo ve Pepe’yi alacaklarına karşılık serbest bırakan Kartal’da, Ricardo Quaresma da sürpriz biçimde yol ayrımına geldi. Siyah-beyazlı yönetimin, Çin ve Arap kulüplerinin transfer gündeminde bulunan 35 yaşındaki futbolcunun alacağını birkaç gün içinde ödeyerek bedelsiz serbest kalmasını engelleyeceği ifade edildi.

Beşiktaş’ta Negredo ve Pepe’nin alacaklarına karşılık serbest kalmasından sonra bir başka yıldız oyuncu Ricardo Quaresma’nın da aynı şekilde kulüpten ayrılması gündeme geldi. Ekim ve Kasım ayı maaşlarını tahsil edemediği bildirilen Portekizli futbolcunun, avukatı aracılığıyla siyah-beyazlı kulübe ödeme için ihtarname gönderdiği ortaya çıktı.

Takım içerisindeki parasal sorunları bazı yabancı oyunculara göre çok sorun etmeyen fakat ödemelerin uzun süre yapılmaması nedeniyle harekete geçen Quaresma’nın gönderdiği ihtarnameyi teslim alan yönetim önümüzdeki birkaç gün içinde Quaresma’nın alacağının bir kısmını ödeyecek.

Süper Lig’in ikinci yarısında sadece Quaresma’nın değil, alacakları içeride olan birçok futbolcunun ödemelerini yapacak olan Beşiktaş Yönetimi, böylece bu oyuncuların serbest kalma ihtimallerini de ortadan kaldıracak.

Ödenmezse gider

Teknik Direktör Şenol Güneş’in Trabzonspor maçının devre arasında oyundan alıp, Kasımpaşa karşılaşmasında 90 dakika yedek beklettiği Quaresma’nın bazı Çin ve Arap kulüplerinin radarında olduğunu bilen siyah-beyazlılar bu nedenle Portekizli oyuncunun ödemelerine dikkat edecek.

Beşiktaş’ın Ocak ayının ikinci haftasına kadar yaklaşık 450 bin euro tutarındaki parayı ödememesi halinde Quaresma serbest kalma hakkı kazanabilecek.

Garanti ücreti 2.1 milyon euro

Beşiktaş Kulübü, Ricardo Quaresma’nın sözleşmesini 7 Şubat 2017 tarihinde 3 yıl uzatmıştı. Yeni kontrata göre Portekizli futbolcuyu bu sezon 2 milyon 100 bin euro garanti ücret ödenmesi gerekiyor. 35 yaşındaki Quaresma puan başına da 4 bin euro kazanıyor.
214 resmi maçta 37 gol, 75 asist
Kartal’da ikinci dönemini yaşayan Ricardo Quaresma geride kalan 6 sezonda 214 resmi maça çıkarken, toplam 112 gole doğrudan katkı sundu. Rakip fileleri 37 kez havalandıran Portekizli futbolcu, 75 kez de takım arkadaşlarını golle buluşturdu. Quaresma bu sezon 22 maçta 3 gol, 11 asistlik performans sergiledi.

Altay Bayındır'dan kar paylaşımı! Her yer bembeyaz...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet