Geri Dön

Randers, UEFA’dan ceza bekliyor

Randerslılar'a göre Galatasaray seyircisini kışkırtan kişinin Fenerbahçe taraftarı olduğu, Danimarka ekibinin olaylar nedeniyle UEFA’dan ceza gelmesini beklediği belirtildi.

Randers, UEFA’dan ceza bekliyor
Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler

Randers ile Galatasaray arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi play off turu ilk karşılaşmasında çıkan olaylar ev sahibi ekibi endişeye sevk etti. Danimarka ekibi bu maç için, salgın koşullarında UEFA’nın deplasman seyircisine soğuk bakmasına karşın sarı-kırmızılılara jest yaparak Galatasaray taraftarı için deplasman tribünü oluşturmuştu.

Fenerbahçeli olduğunu düşünüyorlar

Ancak Randers-Galatasaray maçında tribünde çıkan olayların ev sahibi ekibi üzdüğü ve endişeye sevk ettiği ortaya çıktı. Danimarka basınından TV2’nin haberinde Randerslı yöneticilerde olaylar nedeniyle UEFA’dan ceza geleceği beklentisi hakim olduğu belirtildi. Randerslılar’a göre Galatasaray taraftarını kışkırtarak olayları başlatan kişinin Fenerbahçe taraftarı olduğu ifade edildi.

‘Tek olay maça gölge düşürdü’

Randers Stadı’nda yaşanan olaylar nedeniyle henüz UEFA’dan kulübe bir bildirim gelmediği ancak Randers yöneticisi Jesper Hansen’in ceza geleceği beklentisini dillendirdiği bildirildi. Olaylardan dolayı üzüntüsünü dile getiren Hansen’in ‘Tek bir olay dışında çok güzel bir maçtı ve bu olay bu büyük partiye gölge düşürdü” sözlerine yer verildi.

Stada bir yıl giriş yasağı

Maç sırasında statta yer alan UEFA gözlemcilerinin raporlarının değerlendirilmesinin ardından, olayın sonuçlarının ne olacağının ortaya çıkacağı kaydedildi. Bununla birlikte kimlikleri tespit edilecek taraftarların Randers Stadı’na bir yıl giremeyecekleri belirtildi.

Randers, UEFA’dan ceza bekliyor

 

SKORER DERBİ ÖZEL(Beşiktaş-Galatasaray) | Serdar Sarıdağ & Nevzat Dindar | 'Felaket senaryosu...'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber