İspanya La Liga Real Madrid'de Arda Güler için Şampiyonlar Ligi kararı

Real Madrid'de Arda Güler için Şampiyonlar Ligi kararı

08.04.2024 - 15:05 | Son Güncellenme:

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Manchester City ile karşılaşacak Real Madrid'de kafile belli oldu.

Real Madridde Arda Güler için Şampiyonlar Ligi kararı

Arda Güler, Real Madrid'in UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Manchester City'e karşı oynayacağı ilk maçın kadrosuna alındı.

Haberin Devamı

ANCELOTTI'DEN KADRO MESAJI
Karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısına Antonio Rüdiger ile Teknik Direktör Carlo Ancelotti katıldı. İtalyan teknik adam açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Futbol dünyası için çok çekici olacak, benzer demiyorum çünkü her birinin kendine has özellikleri var. Bu kalite teknik düzeyde çok güzel bir maç olmasını sağlayacak. Bazı açılardan üstün olacağımızı düşünüyoruz, bazı açılardan da onlar üstün olacak. Bunu 180 dakika sonra göreceğiz. Oyunculara ilk 11 hakkında hiçbir şey söylemedim, sadece bir noktada şüphe var... ve takıma yarın açıklamayacağım. "Maçla ilgili garip bir şey olacağını sanmıyorum. Size hiçbir şey söylemeyeceğim ama dizilişi kaçırmayacaksınız. Bir tane olabilir ama on bir oldukça net"

Haberin Devamı

 

6 YILLIK İMZA
Milli yıldız, Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in de katıldığı imza töreninde İspanyol ekibiyle 6 yıllık sözleşme imzalamıştı. Real Madrid kariyerine şanssız bir başlangıç yapan Arda, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle formasından bir süre uzak kaldı. Sene başına kadar sakatlıklarla boğuşan 19 yaşındaki futbolcu, İspanyol devinde forma şansı bulmakta zorlanıyor.

Takımın 2 gün izinli olmasına rağmen çalışmalarına devam eden Arda Güler'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündem oldu. Genç yıldızın fiziksel değişimi dikkat çekti.

Real Madridde Arda Güler için Şampiyonlar Ligi kararı