Geri Dön

Recep Niyaz, Samsunspor'a imzayı attı

Samsunspor, Fenerbahçeli genç futbolcu Recep Niyaz’ı 1 yıllığına kiraladı. Fenerbahçe'nin gelecek vadeden futbolcularından Recep Niyaz, Samsunspor'la bugün 1 yıllık sözleşmesi imzaladı.

Recep Niyaz, Samsunspor'a imzayı attı

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, transfer çalışmaları kapsamında Fenerbahçeli futbolcu Recep Niyaz'ı 1 yıllığına renklerine bağladı. Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, üçüncü transferlerini yaptıklarını hatırlatarak, “Uzun uğraşlardan sonra inandığımız yolda, Samsunspor'un menfaatleri uğruna emin adımlarla yürüyoruz. Uzun zamandır Recep Niyaz'la ilgilendiğimizi zaten kamuoyu biliyordu. Fenerbahçe Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Bizden yana tavrını koydu. Birçok takım peşindeydi. Samsunspor olarak bir daha büyüklüğümüzü gösterdik. O da bunun bilincinde olarak bizi tercih etti" dedi.

"ŞU ANA KADAR KİRALIK OYUNCU ALMADIK"
Kiralık oyuncular alındığına dair iddialar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Emin Kar, "Kiralıklar denildiği zaman bu 3-5 tane var demek olur. Biz şu ana kadar kiralık oyuncu almadık. İlk defa Recep oldu. Onu da bildiğimiz için girişimlerimiz oldu. Fenerbahçe Kulübü’nden ve menajerinden rica ettik. Kiralık aldık ama bu demek değildir ki kısa süre oynayacak. Umarım senelerce Samsunspor'da oynar. İnşallah Türk futboluna bir yıldız kazandırırız. O zaten kendisini ispatlamış bir milli takım oyuncusu. Bize çok katkı sağlayacağına inanıyorum. Kendisiyle de konuştuk. Önümüzde uzun bir sezon var. Fenerbahçe Kulübü’yle de konuşup Recep Niyaz'ı renklerimize ve kulübümüze katmayı düşünüyoruz. Hepimize hayırlı olsun" diye konuştu.

RECEP NİYAZ: "İNŞALLAH SAMSUN TARİHİNDE BEN DE YER ALIRIM"
Genç futbolcu Recep Niyaz ise Samsunspor'a gelmekten çok mutlu olduğunu belirterek, "Ben Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar'a ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a çok teşekkür ediyorum. İlk günden beri Samsunspor'u istiyordum. Pürüzler vardı ama çok şükür atlattık. Şu anda buradayız. İnşallah benim, ailem ve Samsunspor Kulübü için hayırlı bir imza olur. İlla ki olumlu ve olumsuz eleştiriler olacak. Biz bunun cevabını kulübümüz, ağabeylerim ve taraftarlarımızla sahada vereceğiz. Bazı olumsuz yorumlarda kimse sanmasın ki üzerimde baskı oluşacak. Ben üzerimde hiçbir baskı hissetmiyorum. İnanıyorum ki bu sene çok iyi olacak. İnşallah bizim için hayırlısı da süper ligdir. Geçen sezon bu kapıdan dönen Samsunspor, taraftarları ve şehri inşallah bu sene süper lige adım atacak diye umuyorum. İnşallah Samsun tarihinde ben de yer alırım" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından genç futbolcu Recep Niyaz, Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

L'Equipe muhabirinin Altınordu ziyareti
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber