Geri Dön

Red Bull Yağlı Direk yeni birincilerini arıyor

Türkiye’nin en geleneksel ve eğlenceli mücadelelerinden biri olan Yağlı Direk yarışları 1 yıl aradan sonra geri dönüyor. Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında, yağlanmış bir direğin ucundaki bayrağı kaparak birinci olmak ve en havalı düşüşü gerçekleştirerek jüriyi etkilemek üzerine kurulu yarışta kazananlar sürpriz ödüllerin de sahibi olacak.

Red Bull Yağlı Direk yeni birincilerini arıyor

Türkiye’nin en geleneksel ve eğlenceli yarışlarından biri olan Yağlı Direk tüm heyecanı ve neşesiyle yeni yarışmacılarını bekliyor. Kabotaj Bayramlarının klasikleşmiş etkinliği olan ve bu seneden sonra Red Bull Yağlı Direk olarak gerçekleştirilecek mücadele, bir kez daha adrenalin ve tutkuyu bir araya getirecek. Katılımcıların 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş ve gres yağına bulanmış kütüğün ucundaki Türk Bayrağı’nı almaya çalıştıkları etkinlik bu sene de 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Geçen senelerden farklı olarak uzunluğu 12 metreye çıkarılan kütük üzerinde gerçekleştirilen etkinlik bu sene aynı anda 2 farklı noktada macera tutkunlarıyla buluşacak. Trabzon ve Alanya’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Red Bull Yağlı Direk’te bu yıl ayrıca en güzel düşüş de seçilecek.

Red Bull Yağlı Direk nedir?
1 Temmuz Kabotaj Bayramlarının klasiği olan Yağlı Direk’te katılımcılar, 40 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş, gres yağına bulanmış ve uzunluğu 12 metreye artırılmış kütüğü ucundaki Türk Bayrağı’nı yakalayarak birinci olmaya çalışıyor. Bununla birlikte jüri de en güzel düşüşü ve şovu seçiyor.

Red Bull Yağlı Direk yeni birincilerini arıyor

Fatih Terim: "Her şeyi deneyeceğiz"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet