Geri Dön

Rıza Çalımbay: Aldığımız çok iyi bir galibiyet

Süper Lig'de deplasmanda Göztepe'yi 5-3 mağlup eden Demir Grup Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Takımımdan çok memnunum, maçın başından sonuna kadar çok iyi mücadele ettiler." dedi. Göztepe'nin teknik direktörü Ünal Karaman, özellikle ilk yarıdaki oyunun kendilerine yakışmadığını kaydetti.

Rıza Çalımbay: Aldığımız çok iyi bir galibiyet

Süper Lig'de deplasmanda Göztepe'yi 5-3 mağlup eden Demir Grup Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Takımımdan çok memnunum, maçın başından sonuna kadar çok iyi mücadele ettiler." dedi.

Çalımbay, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, rakiplerinin MKE Ankaragücü maçı dışında son dönemde başarılı sonuçlar aldığını kaydetti. Maça çok iyi başladıklarını kaydeden Çalımbay, şöyle konuştu:

"Bir deplasman takımı olarak 50 dakika çok iyi oynadık ve çok güzel bir skor yakaladık. Her türlü riski aldı Göztepe, yoğun bir hücum oynamaya başladı. İleride çok oyuncu bırakarak oynadı, daha dikkatli olmamız lazımdı. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirsek daha farklı netice alabilirdik."

Attıkları 5. golden sonra Göztepe'nin istedikleri gibi oynamaya başladığını kaydeden Çalımbay, "Takımımdan çok memnunum, maçın başından sonuna kadar çok iyi mücadele ettiler. Aldığımız çok iyi bir galibiyet. Takımımı tebrik ediyorum." dedi.

Rıza Çalımbay: Aldığımız çok iyi bir galibiyet

Demir Grup Sivasspor'a 5-3 yenilen Göztepe'nin teknik direktörü Ünal Karaman, özellikle ilk yarıdaki oyunun kendilerine yakışmadığını kaydetti.

Maçın ardından katıldığı basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Karaman, bunun ne ilk ne de son mağlubiyetleri olduğunu söyledi.

Futbolda her türlü sonuçla karşılaşılabildiğini vurgulayan Karaman, "Şartlar ne olursa olsun saha içerisinde duruş gösteren, mücadele eden bir takım olmak zorundayız. Her ne kadar oyun karakterimiz sert ve rakibe yakın oynamaya müsait olmasa bile, çalışılanlar üzerinde azami hassasiyet gösteren bir yapı içerisinde olmamız gerekiyordu. Kalemizi bulan 5 tane şut ve yediğimiz 5 tane gol var. İlk yarının son 7-8 dakikalık bölümünde yediğimiz üç tane gol var. Bu asla kabul edebileceğimiz bir konu değil. Kendi içimizde çok farklı şeyleri, çok farklı şekilde konuşacağız. Ne olursa olsun, bu camianın kendine ait bir kültürü var ama bu benim de kabul edeceğim bir oyun tarzı kesinlikle değil." diye konuştu.

"Eğer biz beraber yürüyeceksek, nasıl biz bazı şartları kabul ediyorsak, oyuncularımız da kabul etmeliler." diyen Karaman, "Onun için ayakları yere basmalı. 'Aldığımız puanlar bu sene için yeterli.' deniyorsa, ben geçmiş dönemlerde Türkiye'de birçok şeye şahitlik ettim. Eğer arkamızda hoş anılar bırakarak ayrılmak istiyorsak, biraz daha kendimizi hesaba kitaba çekmemiz gereken bir müsabaka." ifadelerini kullandı.

Karaman, ilk yarıdaki oyunu kabul etmelerinin mümkün olmadığını yineleyerek, şunları söyledi: 

"İkinci yarı direnç gösteren, oynamak isteyen, maçı yaşayan bir takım vardı. Şartlar ne olursa olsun çok üzüldüğüm bir müsabakaydı. Yenilgiden öte, tavır, davranış, futbola saygı... Geldiğim günden itibaren söylediğim bir şey var, benim oyuncum kendisini aşmaya gayret göstermeli. Bulunduğu pozisyon ve rakibin ismi ne olursa olsun, kendisine yakışacak oyun karakterinde olmalı. Ben bugün özellikle ilk yarıda bunu görmedim. Bu açıdan son derece üzgünüm. Kendimizi de oyuncularımızı da hesaba çekeceğiz. İnşallah bundan sonra daha farklı oyun karakteri içerisinde olan bir Göztepe izletmeye gayret göstereceğiz."

Sergen Yalçın, Covid-19 aşısı oldu | 'Bu neymiş öyle yaaa'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet