Geri Dön

Rota Klinsmann

Futbol Federasyonu’nun A Milli Takım teknik direktörlüğü için teklif götürdüğü Joachim Löw’ün Alman Milli Takımı ile olan sözleşmesinin iki yıl daha uzatıldığının açıklanması üzerine rota diğer Alman çalıştırıcı Jurgen Klinsmann’a çevrildi.

Rota Klinsmann

Fatih Terim’in istifasından sonra milli takım için yabancı teknik adam arayışlarını sürdüren federasyon, belirlediği 4 isimden biri olan Hollandalı Guus Hiddink’in yüksek maliyeti nedeniyle önceliği Löw’e vermişken, Alman Federasyonu’nun dün yaptığı açıklamadan sonra alternatiflerini gözden geçirmek zorunda kaldı.
Bir ay içerisinde teknik adam sorununu çözmeyi planlayan Futbol Federasyonu’nun bu kez bir diğer Alman Jurgen Klinsmann ile temasa geçeceği, Filipe Scolari’nin de adaylar arasındaki yerini koruduğu bildirildi.
Rusya’da yıllık 5 milyon euro ücret ve 3 milyon euro’ya yakın sporsorluk geliri bulunan Hiddink’in buna yakın bir para talep ettiği ileri sürülürken, Haziran ayına kadar devam eden sözleşmesinin de önemli bir engel teşkil ettiği öğrenildi.

Fatih Terim: "Gemiyi en güzel şekilde limana yanaştırmaya çalışacağız"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber