Geri Dön

Rusya, Türk firmanın Dinamo Moskova stadı projesini iptal etti

Türkiye ile Rusya arasındaki gerginlik nedeniyle Türk firması Anel Elektrik’in VTB Arena–Central Dinamo Stadı projesi iptal edildi.

Rusya, Türk firmanın Dinamo Moskova stadı projesini iptal etti

Son dönemde Türkiye ile Rusya arasında yaşanan olumsuz gelişmelerden futbol da nasibini aldı.

İlk olarak Rus hükümetinin futbol takımlarına Türkiye'den oyuncu transfer etmemeleri yönündeki telkininin ardından şimdi de bir Türk firmasının elektrik işlerini üstlendiği Dinamo Moskova'nın yeni stat projesi, Rusya kanadınca iptal edildi.

Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı ambargo, müteahhitlik alanında da başladı. Anel Elektrik’in Dinamo Moskova'ya ait VTB Arena–Central Dynamo Stadı projesi, uygulanan yaptırımlar dahilinde sonlandırıldı. Konuyla ilgili olarak Anel Elektrik’in KAP’a yaptığı açıklama şöyle: "Proje ana yüklenicisi Codest International S.R.L. ile şirketimiz arasında 28.08.2015 tarihinde, Rusya’nın başkenti Moskova’da yer alan VTB Arena–Central Dynamo Stadı Projesi alçak gerilim, zayıf akım ve yangın alarm sistemleri işlerinin yapımı için imzalanan ve kamuya duyurusu yapılan 29 milyon 630 bin 380 Euro tutarındaki ön anlaşma (Letter of Award) sonrasında, ana sözleşmenin imzalanması için yapılan görüşmeler, güncel gelişmeler nedeniyle ana iş veren tarafından sonlandırılmıştır. Şirketimizce söz konusu iş için herhangi bir teminat mektubu ve benzeri taahhüt verilmemiştir. Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz."

Aksal Yavuz'dan Abdullah Avcı eleştirisi! "Futbolda duygusallığa yer yok"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet