Geri Dön

Sağ olasın Sociedad

Danimarka ve İsveç kampında da Cim-Bom’un yıldızı olan Portekizli futbolcu, 5 hazırlık maçında 6 gol atarak, fiyatını her geçen gün katlıyor. Manchester United karşısındaki 5 gollü mağlubiyet ise, futbol takımından ziyade, transfer için yönetime bir uyarı oldu

Sağ olasın Sociedad

Galatasaray 2. yurt dışı kampını Danimarka ve İsveç’te gerçekleştirirken Manchester United karşısında alınan yenilgiye rağmen her şey yolunda gitti.

Belki de bu kötü son, futbol takımından ziyade transfer için yönetime bir uyarıydı. Yoksa İsviçre kampından sonra 8 günlük ikinci seferde Jan Olde Riekerink yönetiminde sarı-kırmızılılar çok iyi çalıştı.

İlk kamptan farklı olarak, Avrupa Şampiyonası’nda yer aldıkları için izin verilen Selçuk, Hakan Balta ve Dzemaili ile beraber yine Copa Amerika’da forma giyen Muslera bu kampa katıldı. Disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Cim-Bom’da kaptan Selçuk İnan’ın daha birkaç gün önce takımla beraber antrenmanlara başlamasına rağmen, “Geçen senenin çok üzerindeyiz” tespiti aslında her şeyi anlatıyor.

Yeni ikili: Sneijder-Bruma

Portekizli futbolcu Bruma, İsviçre’den sonra ikinci kampa da performansı ve kendisi hakkındaki transfer söylentileriyle damga vurdu. Her geçen gün kendisine güveni daha da artan Bruma’nın bu kadar ön plana çıkmasında şüphesiz Sneijder’in rolü büyüktü. Çünkü Hollandalı, her fırsatta topu Bruma ile buluşturdu veya onu pozisyona soktu.

İlk kamp sonrası, “Galatasaray, 7.5 milyon euroluk satın alma opsiyonunu yatırmadığı için Real Sociedad’a dua etmeli” tespitinde bulunmuştuk. Bunun Bruma için ne kadar yerinde bir değerlendirme olduğunu ikinci kampta bir kez daha test ettik. Galatasaray’ın bu sezonki 5 hazırlık maçında 6 gol atan Bruma değerini her geçen gün artırken yönetim önce satma konusunu rafa kaldırdı. Yeni sezon için büyük beklenti içinde olunan Bruma’nın önümüzdeki sene 15-20 milyon eurolara satılması şimdiden konuşulmaya başlandı.

Linnes’e alternatif aranıyor
Cim-Bom’da Norveçli futbolcu Martin Linnes’in Manchester United karşısında çok kötü bir oyun sergilemesi keyifleri kaçırdı. Bu sezon genç futbolcudan büyük beklenti içinde olan teknik heyet ve yönetimin İstanbul dönüşü bek takviyesini de masaya yatıracağı bildirildi.
Sinan’ı unuttular!
Sneijder belli ki genç yeteneğe kol kanat germiş. Ama aynı yakınlığı Sinan Gümüş’e de göstermek gerekir. Gerek antrenmanlarda gerek de maçlarda Sinan Gümüş çok fazla pas alamadı. Elini kaldırmaktan yoruldu. Çünkü aranan adam saha içinde hep Bruma oluyordu.
Dikkat çekmesi için yeni sarı saçları da işe yaramadı! Özetle ‘Bruma’yı parlatayım’ derken büyük potansiyel Sinan Gümüş’ü kenara atmak olmazdı.
2 gün ara
Danimarka’daki 3-1’lik Aarhus galibiyetinden sonra son hazırlık maçını Manchester United’a karşı yapan ve 5-2 kaybeden Galatasaray’da futbolculara yarın akşama kadar izin verildi. Yabancı futbolcular verilen izni ülkelerine veya çeşitli yerlere giderek değerlendirdi.
Aranmadılar
Danimarka ve İsveç’teki ikinci kamp öncesi radikal bir karar alan teknik heyet, Olcan, Umut, Tarık Çamdal ve Endoğan Adili’yi kampa götürmemişti. Bu durum, Tarık ve Endoğan için beklenen bir gelişmeydi şüphesiz... Ancak Olcan ve Umut konusunda radikal bir tutum sergilendi. 2. kampta bu futbolcular hiçbir şekilde aranmadı. Varlıkları gibi yoklukları da hissedilmedi.

Uzay Gökerman'dan Fatih Terim örneği! "Her maçtan önce..."
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet