Geri Dön

Salih Uçan: Totti kadar cesurum...

2 yıllık Roma macerasının ardından yeniden 'çubuklu' giyen genç yetenek Salih Uçan iddialı. "Totti bana sahada cesur durmayı öğretti. Müthiş bir Salih izleyeceksiniz"

Salih Uçan: Totti kadar cesurum...

Bucaspor'da adını duyurduktan sonra Fenerbahçe'ye transfer olan Salih Uçan performansını katlayınca Avrupa devlerini peşinden koşturmaya başlamıştı.

2014'te henüz 20 yaşındayken Roma'ya transfer olan genç yıldız İtalya'da beklenilen şansı bulamasa da çok şeyler öğrendi. Özellikle de takımın ve şehrin sembolü Francesco Totti'den...

Salih Uçan de Topuk Yaylası'nda sarı-lacivertli forma ile yeni sezona hazırlanırken bize neler izleteceğinin kısa fragmanını kendine has cümlelerle anlattı. İşte Salih'in o sözleri...

'Ukalalık yapmıyorum'

"Roma'da 2 yıllık bir deneyim yaşadım. Orada çok olgunlaştım. Belki fazla oynamadım ama çok büyük bir tecrübe kazandım. Eleştirileri kafaya takmamayı, eleştirilerle daha da güçlenmeyi ve daima önüme bakmayı öğrendim. Ben zaten özgüveni olan bir futbolcuyum. Hatta bu tavrımı ukalalık olarak görenler de vardı. Ama ben ukalalık yapmıyorum. Totti'den cesur olmayı öğrendim. Bana sürekli "Hiç vazgeçme, cesur ol" derdi. Onunla birlikte idman yapmak bile büyük bir ders."

'Biz çok iyi bir takımız'

"Bu sezon çok iyi bir takım olacağız. Sizler de harika bir Salih Uçan izleyeceksiniz. Burası Fenerbahçe, forma rekabeti tabii ki olacak. Ben de beklenen patlamayı yapacağım. Kulübümüzü özlenen başarılara kavuşturmak için elimizden geleni değil fazlasını yapacağız. Taraftarlarımız buna inansın ve bize her zamanki müthiş desteklerini versinler." (Fotomaç)

Beşiktaş'ın yeni transferi Vincent Aboubakar, İstanbul'a geldi.



YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber