Geri Dön

Samandıra'da Erol Bulut'tan 'kural' değişikliği! Tüm futbolcular...

Fenerbahçeli futbolcular önümüzdeki dönemde idmanlardan sonra tesislerde kalarak akşam yemeğini birlikte yiyecek

Samandıra'da Erol Bulut'tan 'kural' değişikliği! Tüm futbolcular...

SENAD OK

Sarı-lacivertli ekipte daha önce oyuncular antrenman biter bitmez evlerinin yolunu tutuyordu. Teknik Direktör Erol Bulut, takımın saha dışında birlikte zaman geçirerek kaynaşması için bu uygulamaya son verdi. Yeni dönemde tüm oyuncuların akşam yemeğine kalması zorunlu hale getirildi

Fenerbahçe’de yeni teknik patron Erol Bulut’un takımın başına geçmesiyle birlikte değişim de başladı.
İlk antrenmanda, “Ben değil, biz” vurgusu yapan genç teknik adam, özlenen başarılara bireysel olarak değil, takım olarak ulaşabileceklerini ifade etti. Erol Bulut bu söylemini en kısa sürede hayata geçirebilmek için bir takım kararlar aldı.
Bunlardan öne çıkan ilk karar, takımın kenetlenmesi için birlikte zaman geçirilmesini sağlamak oldu. Daha önce akşam antrenmanlarının ardından futbolcular doğrudan araçlarına binerek evlerinin yolunu tutuyordu. Erol Bulut’la birlikte bu durum değişti. Artık akşam antrenmanı sonrası yenen yemeğe tüm oyuncular kalmak zorunda. Bu sayede takımın birbiriyle daha çok zaman geçirip kaynaşması hedefleniyor.
Yaklaşık bir ay sonra şampiyonluk hedefiyle başlanacak Süper Lig maratonunda teknik heyetin önünde zorlu bir süreç var. Bu sürede transferler yapılacak ve takımın taktik sistemi de hazır hale gelecek.

Samandırada Erol Buluttan kural değişikliği Tüm futbolcular...


Kenetlenme vurgusu
Özellikle sistemin sahada daha da etkili şekilde uygulanması için arkadaşlığın en üst seviyede olması gerekiyor. Teknik heyet ligin başlamasına az bir süre kala takımın saha dışında da zaman geçirmesinin önemli olduğunu vurguluyor.
Erol Bulut ve yardımcıları tarafından saha dışında kenetlenme olduğu taktirde saha içinde işlerin daha kolay olacağı her fırsatta dile getiriliyor.

Samandırada Erol Buluttan kural değişikliği Tüm futbolcular...

Ahmet Düverioğlu sesiyle hayran bıraktı! Kaptan Melih'le birlikte...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber