Geri Dön

Samsunspor'un Nijeryalı oyuncusu Aminu kaçırıldı!

Samsunspor'un yıldız futbolcusu Aminu Umar kaçırıldı. Samsunspor Kulübü kaçırılan futbolcusunu arıyor.

Samsunspor'un Nijeryalı oyuncusu Aminu kaçırıldı!

Samsunspor'da Umar krizi her geçen gün daha da farklı boyut kazanıyor. Şimdiki iddia ise herkesi şaşırtacak cinsten. Umar gitmedi, kaçırıldı! Başkan Bank 'Namus meselesi oldu' derken, Spor Bakanı Kılıç ve Ak Parti İl Başkanı Köktaş, operasyon için düğmeye bastı.

Samsunspor'da önceki gün bavulunu toplayarak kulüpten ayrıldığı ve Ankara'ya gittiği öğrenilen Aminu Umar için şimdi de herkesi şok edecek bir iddia ortaya atıldı ve Gaziantep maçı öncesinde protokol tribününde masaya yatırıldı. Bu iddia ise Umar'ın maaşı ödenerek, takımda kalması sağlandıktan sonra Başkan Mehmet Bank'a gelen telefonun ardından başladı. Umar'ı almaya Ankara'ya giden ve eli boş dönen Bank'a gelen telefonda aynen şu ifadelere yer verildi: "Umar Ankara'da değil, Nerede olduğunu biliyorum. Samsun'a getireceğiz."

SAMSUN'UN EKMEĞİNİ YEDİM

Bu telefon üzerine adeta şok yaşayan Başkan Bank, "Umar'ı almaya Ankara'ya gittik. Otelde çıkmadı. Alacağı olan 30 bin euroyu ödedik ve takımda kalmasını sağladık. Ancak Umar Ankara'da çıkmadı. Bizler dönerken Samsun'a bir telefon aldık ki, adeta şok olduk. Umar gitmemiş, kaçırılmış. Hem de kulüpten birilerinin yardımıyla. Bu iş artık 'namus meselesi' oldu" dedi. Telefondaki ise Adana Demirspor eski menajeri Muhittin Ünlü idi. Umar'ın Türkiye'ye gelmesinde büyük pay sahibi olan Menejer Ünlü, "Umar, Ankara'da değil, Adana'da. Umar'ı Samsun'a getireceğiz ya da siz siz gelip Ankara'dan alacaksınız. Ben Samsun'u ekmeğini yedim, ihanet edemem" dediği öğrenildi.

HESAP VERECEKLER!

Bu telefon trafiğinin ardından Bank, "Umar'ı Atakum'da iki araç kaçırmış. Umar tesislerdeyken eşyalarını almışlar. Sonrasında Umar tesislerden ayrılıyor. Atakum'da ayrıldığı yerden kamera kayıtlarını istedik. Ama sildiklerini ve fazla kayıt tutamadıklarını söyleyerek, vermediler. Bu işin takip edeceğim. Her yerde Umar'a ait ipucunu didik didik edip, ulaşacağım. Bu iş artık namus meselesi. Benim ailem zor durumda" dedi. Umar'a transfer kıskacına aldıklarını belirten Bank, "Erciyes, Osmanlı, Adana ekipleri ve Gençlerbirliği Umar'ın peşinde. Kafasını karıştırdılar ve onu Samsun'dan kaçırdılar" diye konuştu. Kulüp içinden de bu 'kaçırılma operasyonuna' destek olanların olduğunu iddia eden Başkan Bank, "Kim ihanet ediyor ise bu takıma, o kişi de kamuoyu önünde hesap verecek" dedi.

BAKAN DÜĞMEYE BASTI...

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, 'kaçırılma' olayını ardından hemen düğmeye bastı. Bakan Kılıç ve İl Başkanı Köktaş, yaptıkları telefon görüşmeleri ile, "Umar'ı Samsun'dan götürdüğü iddia edişen kişilere ulaşmaya çalışırken, "Umar'ı Samsun'a getirme' operasyonuna başlattı.

(Hedef Halk Gazetesi)

Erdinç Sözer: Bütün hedefimiz seneye Avrupa'da oynamak
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber