Geri Dön

SCHUSTER BİLMECESİ

Beşiktaş Kulübü, Alman hoca ile kesinlikle bir görüşme yapılmadığını açıkladı. Schuster ise İspanya’da “Beşiktaş ile 2 yıllık sözleşme imzaladım” ifadesini kullandı. Yönetimin geri adım atmasında gizli yapılan hoca operasyonunun yöneticiler arasında ciddi rahatsızlık yaratmasının rol oynadığı bildirildi

SCHUSTER BİLMECESİ

Beşiktaş’ta Mustafa Denizli’nin görevden ayrılmak istediğini bildirmesi üzerine başlayan kriz tırmanarak devam ediyor.
Siyah-beyazlı kulüp dün Denizli ile önümüzdeki günlerde bir araya gelineceğini ve kesin kararın verileceğini açıklarken, Teknik Direktör konusunda adı gündemden düşmeyen Bernd Schuster ile herhangi bir görüşmenin olmadığını da belirtti.
Beşiktaş cephesinden gelen bu resmi açıklamaya rağmen Schuste’in dün İspanya’nın önde gelen gazetelerinden Marca’ya “Beşiktaş ile yıllığı 2.5 milyon euroya iki yıllık sözleşme imzaladım” demesi kafalarda soru işareti yarattı.
Siyah-beyazlı kulübün Schuster için bir haftadır Madrid - Milano arasında mekik dokuduğunu ileri süren Marca, Alman hocanın İtalya’da ikna edildiğini yazdı.
Schuster’in Beşiktaş’ın kendisine sunduğu projeye yeşil ışık yaktığı, bu yüzden İstanbul’a gideceğini belirten gazete, “İstanbul ve Türk Futbolu Alman hocayı cezbetti” yorumunda bulundu.

İstifa noktasına geldiler
Beşiktaş Kulübü’nün Schuster konusunda geri adım atmasının arkasında bu transferden habersiz olan birçok yöneticinin ortaya koyduğu sert tavrın etkili olduğu öğrenildi. Futbol Şubesi tarafından gizli yürütülen Schuster operasyonundan rahatsızlık duyan bazı yöneticilerin istifa noktasına geldiği ileri sürüldü.
Bu arada sağlık gerekçeleri nedeniyle Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen Mustafa Denizli’den faydalanmayı düşünen siyah - beyazlı yönetimin ise çeşitli planları masaya yatırdığı öğrenildi. Denizli’nin tecrübesinden yararlanmak isteyen yönetimin, sportif direktör veya danışman gibi görevlerle başarılı hocayı kulüp bünyesinde tutmak istediği belirtildi.
Öte yandan Başkan Yıldırım Demirören ve Mustafa Denizli’nin bugün biraraya geleceği bildirildi.

Hasan Arat’tan yaylım ateş
Beşiktaş camiasının önde gelen isimlerinden Hasan Arat, sert açıklamalar yaptı.
NTV Spor Radyo’da yayınlanan “Bülent Yüksel ile Sportif Görüş” programına konuk olan Arat, “Nevio Scala döneminin Sağlık Kurulu Başkanı da Mete Düren’di. Mustafa Hoca’nın sağlık durumuyla ilgili açıklamayı bağımsız doktorlar yapsın. Son on yılda meydana gelen ‘Beşiktaş sürekli bir şeyler çeviriyor’ havası kalksın artık” ifadelerini kullandı.
Arat, “Beşiktaş’ın dürüstçe ‘Ben hocayla çalışmak istemiyorum. Bunun için de planım budur’ diyebilmesi lazım. Her hocaya aynı şey yapılıyor” diye konuştu.

Keçeli isyan etti
Beşiktaş’ta yaşanan gelişmelere 2. Başkan Metin Keçeli adeta isyan etti. Radyospor’a açıklamalarda bulunan Keçeli, “ Ben 2. başkanım; ama yaşananlar konusunda siz benden daha çok şey biliyorsunuz. Ben gelişmeleri basından öğrendim. Kimse beni bilgilendirmedi” dedi. Keçeli, istifa edeceği söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Bana SMS geldi. Yarın (bugün) 18.00’de yönetim toplantısı varmış; gidermiyim; bilmiyorum. Ben 2. başkanım, birisi bana ne olduğunu anlatmalı. Kim geldi, kim gitti? Mustafa hoca sabah rahatsızlandı, öğleden sonra kontrol için İstanbul’a geldi deniyor; sonra başka bir teknik direktörden bahsediliyor. Bu kabul edilemez ” diye konuştu.

Luis Suárez ve Marko Pantelić 'ten aynı maçta hat-trickYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber