Geri Dön

Senad Ok: Martin Skrtel ayrılmak istiyor

Milliyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Senad Ok, sarı-lacivertlilerdeki son gelişmeleri Skorer TV'den Ezgi Toper'e değerlendirdi. Ok, canlı yayında yaptığı açıklamada Slovak oyuncu Martin Skrtel'in Fenerbahçe'den ayrılmak istediğini belirtti.

Senad Ok: Martin Skrtel ayrılmak istiyor

Fenerbahçe'de transfer döneminin ve açıklanan lig ve UEFA kadrolarının perde arkasını Milliyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Senad Ok, Skorer TV'den Ezgi Toper'e yorumladı. Ok, yaptığı açıklamada Martin Skrtel'in takımdan ayrılmak istediğini, Şener konusunda ise Şenol Güneş'in oyuncuyu istediğini ancak Beşiktaş yönetiminin bu transfere mesafeli yaklaştığını kaydetti.

İşte Senad Ok'un sözleri:

"Şener'in liste dışı kalmasıyla alakalı yorumlar mantıklıydı.Isla ve Dirar vardı. Ayew ve Moses da alternatif. Şener son maçta da yoktu kadroda. İnsanlar beklenti içine girdi ama haberlerin yanı sıra oyuncuyla sözleşme uzatılacağını bilgisini aldım.

Şener G.Saray'ın isteyebileceği bir oyuncu çünkü bonservisi elinde. Benim en son aldığım bilgi, Şener Fenerbahçe'de kalmak istiyor. Takas iddiaları ortaya çıktığında Şener ve menajeri Semih Özsoy'un yanına gidiyor. Semih Özsoy da "Biz seninle devam etmek istiyoruz" cevabını veriyor. Şener takasta kullanılacağını öğrendiğinde yıkılıyor. Sonra Şener Beşiktaş'la görüşmeye gittiğinde siyah beyazlıların önerdiği rakamın düşük olduğunu görüyor. Şener cephesi de siz bizi istemiyorsunuz diye düşünüyor. Şenol Güneş ister ama yönetim Şener'e mesafeliydi.

Fenerbahçe yönetimi Pazartesi günü için Şener'le söz kesti. Bir hayal kırıklığı yaşandı ancak sorun çözüldü şu an için.

Ersun Yanal'a teklif gittiğinde Semih Özsoy, Yanal'a "Benzia nasıl oyuncu" diye soruyor. Hoca da "Bakacağız, göreceğiz" cevabını veriyor. Yönetim ve Comolli'nin beklentisi fazlaydı. Ersun Yanal son iki maçta da şans vermişti. Benzia'nın üç handikabı var. Birincisi agresif. Ersun Hoca'nın tahammül edemediği konulardan biriydi bu. Sow'la da aynı durumlar yaşanmıştı. Emenike'yle olmuştu. Hocanın temel prensiplerinden biri bu oyuncu bana ne kadar düşüncesi. Hoca takım oluşturmaya çalıştırıyor. Benzia oynamadığı zaman sıkıntı yaratabiliyor. Diğer oyuncular da bundan etkileniyor. İkinci olarak orta sahada bir yığılma var. Eljif, Ekici, Jailson, Alper, Zajch. Sezon sonu Ozan da dönüyor. Üçüncü olarak da performans. Ersun Yanal genel olarak performanstan memnundu ancak taraftar pek memnun değildi Benzia'dan. Kadro dışı kalması pek de sürpriz değil. Hoca şimdiden gelecek sezonun takımını kurmayı planlıyor.

Benzia sezon sonuna kadar idmanlara çıkacak takımla. Şu anda yapacağı bir şey yok."

Skrtel gitmek istiyor

"Skrtel prensip olarak devam etmek istemiyor. Gitmek istiyor takımdan. Sebebi olarak kariyerine başka bir ülkede devam etmek istemesi olabilir. Dolayısıyla iyi bir ücret önerilmesine rağmen bunu kabul etmedi. Slovak oyuncuyu Juventus'un istediği de bir gerçek. Son iki maçta 6 gol yedi Juventus. Orada çok da rahat oynar Skrtel. Amerika kulüplerinden de temas var. "

Dirar konusu: Dirar'ı yakından gördüm ben. Öyle bir fizik yapısı var ki inanılmaz güçlü. İkili mücadelede yıkılmıyor. Kendine bakan da biri. Niyazi Hoca var takımda profesyonel antrenman uzmanı. Onun buyük etkisi var.

Şu anda Fenerbahçe için bu durum bir başlangıç. Ağır temponun sonuçları yeni yeni alınmaya başlandı. 5. ve 6. hafta itibarıyla takım zirveye çıkacak. Bu da Başakşehir ve Beşiktaş maçlarına denk geliyor. Dikkat çeken nokta ise Mehmet Ekici. Devre arası kampında kesin sakatlanır demiştim ama şu anda hiçbir sorunu yok. Ekici nasıl oldu da sakatlanmadı? Fenerbahçe teknik ekibinin en çok takdir edilen konusu da bu. Mehmet Ekici'nin sakatlanmaması teknik ekibin ne kadar doğru ve bilimsel olarak olaya yaklaştığının bir kanıtı.

Teknik heyetin söylediği temel konu, futbolcuların kendini olaya çok adadığı. Konsantrasyonun çok yüksek olduğu söyleniyor.

Yeni transfer Zajchs

Empoli çok güçlü bir takım değil ama İtalya zorlu bir lig. Birçok üst düzey takıma karşı maça çıkıyorsunuz. Fizksel olarak güçlü olmanız lazım. Edindiğim bilgilere göre forvet arkası oynayabilen, yetenekli, hücumun her bölgesinde oynayabilen bir oyuncu. Frikik atıyor, çok yönlü bir oyuncu. Genel anlamda tek endişe Türkiye Ligi'nin yapısını kaldırır mı? sorusu. Bence kaldırır.

Tolgay Arslan'ın arma öpme konusu

Tolgay'ın hareketi yanlıştı. Kötü açıklamalar oldu. Yönetim de Tolgay'ı uyardı zaten. Dezavantajı kelimeleri doğru seçmekte zorlanıyor gibi. Beşiktaş seni buraya getiren takım. Seni Fenerbahçe'ye getiren takım. Bunlar her kulüpte yaşanabiliyor. İletişim buada çok önemli. Kelimeleri doğru seçemediği için, zaten yanlış yaptığı açıklamaların şiddeti daha da arttı. Yönetim de gerekli uyarıları yaptı.

Sadık Çiftpınar'ın sakatlığı

Zenit maçından önce bakılacak. Risk taşıyorsa oynamayacak. Oynamama ihtimali yüksek. Fenerbahçe'nin hedefi zaten lig. Zenit maçı için o bölgede Skrtel ve Neustadter idare eder gözüküyor.

"Ayew devam etmek istiyor"

Ayew'le yaptığım sohbette, takımla devam etmek istiyor. İlerisi için bekleyiş içinde.

Taraftar gruplarının Samandıra'yı ziyareti

Görüntü hoş değil ancak o toplantının bir videosu var. Yapılan paylaşımlarda bir uyarı varmış gibi gözüküyor. Birkaç oyuncu da bu olaydan rahatsız oluyorlar ama burada şöyle bir şey var. Yönetim için de bir tecrübe oldu. Konuşmaları FB Tv'den yayınlasalardı keşke. Tüm takımın toplanıp tek sıra halinde geçer vaziyette yer alması hoş bir durum değil. Önemli bir tecrübe bundan sonrası için. Yanlış anlaşılmasının temel prensipleri ise yapılan sosyal medya hesapları. Volkan Ballı o gruptaki üyelerin tamamını tanıyor. Herkes Volkan Ballı'ya yüklendi ama Başkan kendisi açıkladı ben izim verdim diye. Bir tehdit veya sınırı geçme konusu söz konusu değil. Taraftar gruplarının takımı ziyaret etmesi yeni bir şey değil ama burada grup burada hoca burada bu fotoğrafı açıklayabilmek kolay değil. Volkan konusunda hava şartlarından dolayı basın toplantısı içeri alındı ama bu fotoğraf çok çirkin. Daha dikkatli fotoğraflar paylaşılırdı. Bundan sonra bir taraftar grubu geldiğinde nasıl davranılması gerektiği konusunda yönetim bir tecrübe kazanmış durumda.

Kayserispor maçı: Tolgay'ın ilk 11 oynamasını beklemiyorum. Moses oynayacak gibi. Eljif'e üzülüyorum. Bu saatten sonra önümüzdeki sene de formayı alması zor gibi. Geriye gitmiş durumda.

Sivassporlu futbolcular evinde idman yapıyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber