Geri Dön

Şenol Güneş: ‘Sıralamalada 20’lere gelmek istiyoruz’

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dünya Kupası elemelerinde ve Avrupa Şampiyonası’nda başarı yakalayacak kadroya sahip olduklarını söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, “Tutkuluyuz, coşkuluyuz. Her maça kazanmak için çıkacağız” dedi

Şenol Güneş: ‘Sıralamalada 20’lere gelmek istiyoruz’

A Milli Takım Teknik Direktör Şenol Güneş, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Sporun Manşeti programına konuk oldu. Birçok konuda samimi itiraflarda bulunan tecrübeli teknik adamın konuşmasından satırbaşları şöyle:
- Mart ayında 3 Dünya Kupası elemesi maçı oynacağız. Sonra Avrupa Şampiyonası oynayacağız. Eylül, Ekim, Kasım’da da diğer maçları oynayıp Dünya Kupası elemelerini bitireceğiz. Ben fazla maçtan rahatsız değilim ama pandemi herkesi tedirgin ediyor.
-Tutkuluyuz, coşkuluyuz... Bırakmayacağız, bunu biliyoruz. Rakibimiz Hollanda, Norveç, Karadağ, Cebelitarık, Letonya... Her maça kazanmak için çıkacağız. Kaybettiğimiz zaman neleri eksik yaptık diye düşüneceğiz.
- Şu anda FIFA Sıralaması’nda Hollanda 14. Biz 32.’yiz, Norveç 44. Eğer Macaristan’ı yenseydik belki 25’lere yakın olacaktık. Biz 20’lere, 10’lara gelmek istiyoruz. Bu bizim için önemli. Ben işin sonuna geldim futbolda. İyi izler bırakmak istiyorum.

Piramidin tepesi!
- Benim görevim iki yıl daha bu takımda başarıyı kovalamak, aynı zamanda da ülke futbolunda bir futbol adamı olarak ne kadar doğru varsa bunları ilgili kişilerle paylaşıp, yapılanmanın bir ayağı olmak.
- Biz tek bir kulüp değiliz. Ama Milli Takım hepsinin üstünde, piramitin tepesinde. Onları temsil ediyor. Uluslararası alanda aldığımız her başarı oyuncularımızın Avrupa’da güçlenmesini ve burada olan oyuncuların transferini sağlayacak.
- Türkiye 2000’li, 1980’li yıllardan daha iyi durumda. İyi oyuncular, iyi antrenörler var. Oyuncularımızın önlerinde hedef seçecekleri büyük bir turnuva var. Dünya Kupası’na katılım da önemli. Bizim bunları yapacak gücümüz var.

Şenol Güneş: ‘Sıralamalada 20’lere gelmek istiyoruz’

Arsenal'de Benfica hazırlıkları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet