Geri Dön

Septimiu Ormenişan: "Morutan attığı çalımlarla sahada Messileşiyor"

Galatasaray’ın 22 yaşındaki futbolcusu Olimpiu Morutan’ın ilk antrenörü Septimiu Ormenişan, “Morutan’ın Gaziantep’e attığı gol bir Messi golüydü. Oyun içinde, attığı çalımlarda, Messileştiği anlar oluyor. Daha büyük kulüplerin yolunu tutacaktır” diye konuştu.

Septimiu Ormenişan: "Morutan attığı çalımlarla sahada Messileşiyor"

Onur Dinçer - Skorer

Gaziantep filelerine gönderdiği topla bu sezon ligde üçüncü golünü kaydeden Olimpiu Morutan’ın yükselen formu, kendisini yetiştiren isimlerden bir tanesini de heyecanlandırdı. Morutan’ın ilk antrenörü olan Septimiu Ormenişan, Rumen basınına yaptığı açıklamada hem oyuncunun gençlik yıllarını anlattı hem de Galatasaray’daki performansını değerlendirdi.

'Daha büyük kulüplerin yolunu tutacaktır'
Cluj’da sarı-kırmızılı oyuncunun antrenörlüğünü yapan Ormenişan “Morutan’ın Gaziantep’e attığı son golü gördüm. Müthiş bir goldü. Bir Messi golüydü. Belki bu benzetme biraz iddialı görünebilir ama oyun içinde, attığı çalımlarda, Messileştiği anlar oluyor. Galatasaray’a gitmesi onun için iyi oldu. Burada kendisini geliştirecek ve daha da büyük kulüplerin yolunu tutacaktır” dedi. Septimiu Ormenişan şöyle devam etti:‘Kendisine tavsiyem kaleye çok şut atsın’
“Hala genç bir oyuncu. Galatasaray gibi büyük bir kulübe gitti. Deneyimli bir teknik adamla çalışıyor. Etrafında yıldız futbolcular var. Kendisini geliştirmek için en ideal ortamda bulunuyor. Beşiktaş yenilgisinin ardından attığı bu gole ihtiyacı vardı. Morutan ile sık sık görüşüyorum. Özellikle mesajlaşıyoruz. Özel bir çocuktur. Kendisime tavsiyem kaleye daha çok şut atsın, bu konuda çalışması gerek”

Septimiu Ormenişan: Morutan attığı çalımlarla sahada Messileşiyor

‘Ianis Hagi ile birlikte en iyilerden birisi’
“Eğer sakatlık gibi şanssızlıklar yaşamaz, oyununda devamlılık sağlarsa, Olimpiu Morutan daha yükseklere çıkacaktır. Final pasları, çalımları, yaratıcılığının yanı sıra fiziksel olarak da gelişim kaydetti. Yıldız bir futbolcu olmak için gerekli kumaşa sahip. Ianis Hagi ile birlikte Morutan bence yeni jenerasyonun en önemli oyuncularından bir tanesi”

‘Saha dışında mülayim, sahada şeytan’
“Morutan saha dışında uysal, mülayim ve iyi bir çocuktu. Ancak sahada bir şeytandı. Topu, çalım atmayı ve yaratıcı işler yapmayı severdi. Ben de kendisini her zaman cesaretlendirmişimdir. Ben kendisinin ilerde Avrupa’da büyük takımlarda oynayacağını söylediğimde bana gülenler olmuştu. Şimdi doğuda büyük bir takımda ama bunun da ötesine geçeceğinden şüphem yok”

15 yaşında sansasyonel bir gol attı! Dünya devleri peşinde
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber