İspanya La Liga Serbest kalma bedeli dudak uçuklattı! Gavi'nin maliyeti...

Serbest kalma bedeli dudak uçuklattı! Gavi'nin maliyeti...

14.09.2022 - 13:12 | Son Güncellenme:

Barcelona'nın genç yeteneği Pablo Martín Páez Gavira'nın serbest kalma bedeli açıklandı. Sözleşmesini 2026 yılına kadar yenileyen Gavi, serbest kalma bedeli duyanları şaşırttı.

Serbest kalma bedeli dudak uçuklattı Gavinin maliyeti...

Katalan ekibi 2004 doğumlu genç futbolcusunun sözleşmesini uzattı. Göstermiş olduğu performansla dikkatleri üzerine çeken Gavi, henüz 18 yaşında olmasına rağmen serbest kalma bedeli dudak uçuklattı.

Haberin Devamı

Barcelona altyapısında yetişen İspanyol futbolcu, ilk olarak U16, daha sonrasında U19 ve en son A takıma kadar yükseldi.

57 RESMİ MAÇ

Barcelona'nın genç orta sahası Gavi, kariyeri boyunca 57 resmi müsabakaya çıktı. Çıktığı maçlar arasında Şampiyonlar Lig'i, Avrupa Lig'i gibi önemli müsabakalarda görev aldı. Aldığı süre boyunca 2 kez rakip kaleyi sarstı ve takım arkadaşlarına 6 kez gol pası verdi. Gavi'nin piyasa değeri 60 milyon Euro olarak gösteriliyor.

SERBEST KALMA BEDELİ 1 MİLYAR EURO

Barcelona, 18 yaşındaki genç yıldızı Gavi'nin sözleşmesini 2026 yılına kadar yenilediğini açıkladı. Bunun yanı sıra İspanyol oyuncunun serbest kalma bedeli 1 milyar Euro oldu. Katalan ekibi Gavi'nin sözleşme uzatmasını sosyal medya hesabından yayımladığı video ile duyurdu.

Haberin Devamı