Geri Dön

Serdar Sarıdağ: Fernandes'in Beşiktaş'a gelme isteği var

Milliyet Gazetesi muhabiri Serdar Sarıdağ, Spor Toto Süper Ligi üçüncü sırada tamamlayan Beşiktaş'ın yeni sezon için transfer planını açıkladı.

Serdar Sarıdağ: Fernandes'in Beşiktaş'a gelme isteği var

İşte Serdar Sarıdağ'ın yorumları: "Beşiktaş yönetimi ders çıkarmalı. Bütçeyi fazla zorlamamalı. Bu kadar borcun varken bazı oyuncular lüks geldi. Sende bir oyuncu tuttuysa git onun bonservisini al. Örnek; Aboubakar... Madem pahalıydı niye Pepe'yi aldınız? Bunlar ders çıkarılacak konular.

"Yönetim iç barışı sağlamalı"

Yönetim iç barışı artık sağlamalı. Büyük kulüplerde teknik direktör hemen getirilmeli. Karşında kurulu düzeni olan ve iki sene üst üste şampiyon olan bir takım var. Bir an önce teknik direktör işini çözmesi lazım. Transfer çalışmaları var. Bu arayış sonlandırılmalı. Belki de anlaşma yapılmıştır.

"Avcı, Beşiktaşlı bir yönetici ile 15 gün önce görüştü"

Abdullah Avcı ile Beşiktaşlı bir yönetici 15 gün önce yemekte konuştuysa bu bir resmi tekliftir. Antetli kağıt bu paketin sadece kurdelasıdır. Abdullah Avcı daha karar vermiş değil. Ben Abdullah Avcı'nın yerinde olsam yurt dışına giderim. Süper Lig iyi bir vitrin değil.

"Visca'yı transfer etmek zor"

Abdullah Avcı, Beşiktaş'ın teklifini kabul ederse kulübün transfer listesini yırtıp atarım. Avcı'nın transfer listesini okeylerim. Visca gibi isimleri getirmek istiyorsan bonservisini ödemek zorundasın. Ödeyebilir misin, zor. Visca'yı yurt dışından da istiyorlar. Epureanu ve Caicara gibi isimleri bonservisleri ile alma imkanı az. Arda olabilir. Kendini yeniden gösterebilme adına maddi-manevi fedakarlığı yapabilecek bir durumda. Bu avantajdır. Ama tribünler kabul eder mi, bilmem.

"Kagawa'ya yükleme yaptıkça hararet yapıyor"

Şenol Güneş, Kagawa'ya en fazla yarım saat şans verdi. Çünkü yükleme yaptıkça hararet yapıyor. İstese Beşiktaş bonservissiz alırdı. Ama Dortmund'un verdiği yıllığı Beşiktaş ödeyemez. Ben olsam genç bir Japon bulurum.

"G.Saray, Beşiktaş'ın geçen sezon en iyi oyuncusunu aldı"

Adriano gitti. Medel'in alacakları var. Alacaklarına karşılık serbest kalabilir. West Ham'a giderse şaşırmam. Yönetim kalmasını istiyor. Adriano için diğer kulüpler devreye girebilir. Fenerbahçe'ye gidebilir. Beşiktaş için artık Adriano ve Babel önemli değil. Kalitesiz anlamında söylemiyor. Bana göre G.Saray, Beşiktaş'ın geçen sezon en iyi oyuncusunu aldı. Manuel Fernandes'in Beşiktaş'a gelme isteği var. Fakat bütçe çok önemli. Quaresma'nın da alacaklarına karşılık serbest kalma durumu olabilir. Veya Fikret Orman 'Bana istediğim bonservisi getir git' diyebilir.

"Beşiktaş'ın Lucescu tercihine saygı duyarım"

Lucescu her an Beşiktaş'a gelecekmiş gibi kendini hazırlıyor. Beşiktaş'ın Lucescu tercihine saygı duyarım. İyi bir teknik direktör. 5-6 dil biliyor. Teknik direktörlüğüne, futbol bilgisine, transfer tercihlerine kimse laf söyleyemez."

Abdullah Avcı: "Finale yakışır bir müsabaka olsun"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet