Geri Dön

Servet Yardımcı yeniden UEFA Yönetim Kurulu üyesi seçildi

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, UEFA’nın İsviçre’de yapılan 45. Olağan Genel Kongresi’nde, 55 üye ülkenin 47 oyuyla yeniden Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Servet Yardımcı yeniden UEFA Yönetim Kurulu üyesi seçildi

TFF 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, yeniden UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

UEFA’ya üye tüm federasyonların başkan ve yöneticilerin katıldığı UEFA’nın 45’inci Olağan Kongresi, bugün İsviçre’nin Montrö kentinde yapıldı. UEFA Kongresi’nde Türkiye Futbol Federasyonu’nu Başkan Nihat Özdemir, 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti.

TFF 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 16 sandalyeli UEFA Yönetim Kurulu’nun sekiz üyesinin belirlenmesi için yapılan oylamada 47 oy alarak tekrar yönetim kuruluna seçildi. Yardımcı, 5 Nisan 2017 tarihinde yapılan 41’inci Olağan UEFA Kongresi'ndeki seçimi kazanarak UEFA Yönetim Kurulu’na girmiş ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'ten sonra bu başarıya ulaşan ilk Türk olmuştu.

Yardımcı’nın da aralarında olduğu sekiz yönetim kurulu üyesinin görev süresi 4 yıl olacak. UEFA Yönetim Kurulu’na seçilen 8 kişi ve ülkeleri şöyle: Servet Yardımcı (Türkiye), Gabriele Gravina (İtalya), Karl-Erik Nilsson (İsveç), Alexander Dyukov (Rusya), David Gill (İngiltere), Zbigniew Boniek (Polonya), Rainer Koch (Almanya), Just Spee (Hollanda)

UEFA'DAN AÇIKLAMA

Seçim sonrasında UEFA, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalada "Seçilen ve Yeniden Seçilen Arkadaşlarımızı tebrik ederiz." denildi.

Servet Yardımcı yeniden UEFA Yönetim Kurulu üyesi seçildi

Servet Yardımcı yeniden UEFA Yönetim Kurulu üyesi seçildi

Abdülkadir Ömür'ün sahalara geri dönüş hikayesi

Erol Bilecik: “Skorun ehemmiyeti yok”
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber