Geri Dön

Şike Davası'nda karar açıklandı! Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar beraat etti

Şike davasında tarihi karar açıklandı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında beraat kararı çıktı. İşte hakkında beraat kararı çıkan isimler... Beraat kararlarının ardından mahkeme salonunda ve Adliye dışında bekleyen taraftarlar büyük sevinç yaşadı.

Şike Davası'nda karar açıklandı! Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar beraat etti

Haber ve Fotoğraflar: Senad Ok, Tonguç Orözü, Mehmet Akif Taş

Yeniden görülmeye başlanan şike davasında karar çıktı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım bütün suçlardan beraat etti.

Beraat eden isimler: Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Korcan Çelikay, Mecnun Odyakmaz, Şekip Mosturoğlu, Serdal Adalı, Yusuf Turanlı, Cemil Turan, Tamer Yelkovan, Ali Yıldırım, Selim Kımıl, İbrahim Akın, Ümit Karan...
Öte yandan DVD ve tapelerin imhasına karar verildi.


Aziz Yıldırım 15 Ekim Perşembe günü basın toplantısı düzenleyecek

Futbolda şike iddialarına ilişkin davada beraat eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 15 Ekim Perşembe günü basın toplantısı düzenleyecek. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, 15 Ekim Perşembe günü saat 13:00'da bir basın toplantısı düzenleyecektir. Basın toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde bulunan 1907 Tribünü'nde gerçekleşecektir" ifadesi kullanıldı.

Aziz Yıldırım, İstanbul Adalet Sarayı'ndan ayrıldı

Futbolda şike iddialarına ilişkin davada beraat eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Adalet Sarayı'ndan ayrıldı. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan 500 kadar Fenerbahçeli taraftar, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Kulübü lehine sloganlar attı. Futbolda şike iddialarına ilişkin davada beraat kararının açıklanmasının ardından beraberindeki yöneticilerle birlikte İstanbul Adalet Sarayı'ndan ayrılan Aziz Yıldırım, adliye önünde beklenen taraftarları da selamladı.

Futbolda şike iddialarına ilişkin davada beraat eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın karar sonrası duruşma salonundan ayrılması, davayı izleyenler tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Avukatların yer aldığı grubun duruşma salonundan çıkarken Fenerbahçe marşları söylemesi de yine izleyiciler tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Sanıklar tek tek beraatlerini talep etti

AZİZ YILDIRIM BERAAT EDİNCE FB.TV...
Şike Davasında karar açıklandı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar beraat etti

Aziz Yıldırım söz aldı: Beraat istiyorum
Duruşmada son sözü sorulan Aziz Yıldırım kısa bir konuşma yaparak: "Burada 4 yıl 3 aydır onur mücadalesi yapıyoruz. Bu mücadelenin sona ermesini ve beraat istiyorum." dedi.
İlhan Ekişoğlu, Ali Yıldırım ve Serdal Adalı, beraat istediğini açıkladı. Olgun Peker ise "Bu davanın başlangıcı komplo. Ben yaşadıklarımdan bunu biliyorum." diye konuştu.
Konuşmamış sanıklar ve avukatları son beyanlarını yaptı. Savcı mütaalası doğrultusunda beraat talep etti.
Trabzonspor avukatı, savcının mütaalasına itiraz etti
Mahkemede söz alan Trabzonspor avukatı savcının mütaalasının doğru olmadığını söyleyerek itiraz etti.
Savcı, 5 Ekim'de yapılan duruşmada, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu tüm sanıklar hakkında, "şike", "suç örgütü kurmak" ve "üye olmak" suçlarından beraatlerini istemişti.
Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yönetimi tam kadro

Duruşma salonu tıklım tıklım doldu. Avukatlar, basın mensupları, izleyiciler ve tanıklar...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tarihi durusmaya katıldı. Son duruşmada bulunmayan Yıldırım ve Ekşioğlu karar duruşmasında hazır bulundu.
Fenerbahçe yönetim kurulu tam kadro duruşma salonunda yerini aldı. Serdal Adalı, Tayfur Havutçu da mahkemeye katıldı. Mahkeme salonunun izleyici bölümü tamamen doldu.

Taraftarlar Çağlayan'da toplandı

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın önünde Fenerbahçeli taraftarlar büyük bir heyecanla davanın sonucunu bekledi.

Sabahın erken saatlerinde Çağlayan'a gelen Fenerbahçe taraftar grupları pankartlarını astı ve duruşmanın başlamasını bekledi. İlerleyen saatlerde Anadolu ve Trakya'daki Fenerbahçe Derneklerinin organizasyonlarıyla İstanbul dışından da çok sayıdaki taraftar da Çağlayan'a geldi. Öte yandan polis de önlemlerini aldı ve bir güvenlik koridoru oluşturdu.

Şike Davasında karar açıklandı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar beraat etti

Şike Davasında karar açıklandı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar beraat etti

Kenan Karaman'ın Milli Takım yolculuğu
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet