Geri Dön

Simon Kuper: "Seyirci stada gelmez"

‘Koronavirüs sonrası yeni futbol düzeni’ isimli yazı yazanSimon Kuper, "Futbolseverler işini kaybetti. Bu bir zincirleme; işini kaybeden taraftar artık maç yayını satın almayacak, forma almayacak, kombine istese de alamayacak." dedi.

Simon Kuper: "Seyirci stada gelmez"

CELAL UMUT EREN

Simon Kuper, ESPN’de ‘koronavirüs sonrası yeni futbol düzeni’ isimli yazı yazdı. Kuper, “Aşı için 18 ay olduğu konuşuluyor. Güven sağlanmadan statlara seyirci gelmez. Boş statlar olunca sponsorlar çekilmek isteyecek. Kulüpler sponsorsuz iflasa gidecek. Futbolseverler işini kaybetti. Bu bir zincirleme; işini kaybeden taraftar artık maç yayını satın almayacak, forma almayacak, kombine istese de alamayacak. Maç günü geliri kavramı ortadan kalkacak” dedi.

‘3 sene kritik’
Ünlü yazar, “R.Madrid ve Barcelona bile artık takas yoluyla transfer işine gitmek istiyor. Mesela Mbappe’nin PSG’den R.Madrid’e geçmesi bu şartlarda farklı yollarla olacak ya da olmayacak. Kiralık transfer modeli artacak. S.Arabistan-Newcastle örneği gibi yeni patron modelleri gelecek. Kulüpler maaş güncellemesi yapacak ve daha düşük bonservis bedelleri çıkacak. Önümüzdeki üç seneyi atlatabilmek çok önemli” yorumunu yaptı.

Simon Kuper: Seyirci stada gelmez

Gareth Bale'in Kral Kupası Finalinde Barcelona'ya Attığı Müthiş Gol

Kasımpaşalı Yusuf Erdoğan: LaLiga ve Bundesliga'dan teklifler aldım
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet