Geri Dön

SON ÇARE ZİYA

Galatasaray, sol kanat için düşündüğü Carlinhos’ta sonuca ulaşamayınca, Sivas’lı oyuncuya talip oldu. Fatih Terim’in futbolcu için onay verdiği, yönetimin 2 milyon TL’lik teklif hazırladığı öğrenildi.

SON ÇARE ZİYA

Galatasaray transferde sürpriz bir ismi gündemine aldı ve Sivaspor’lu sol bek Ziya Erdal’a talip oldu. Chedjou ve Erman Kılıç transferinden sonra sol beke odaklanan ve geçen yıldan bu yana gündemindeki Brezilyalı Carlinhos için yoğun çaba harcayan sarı-kırmızılılar, bir türlü istediği sona ulaşamayınca, Sivasspor’un sol beki Ziya’ya yöneldi.
Yiğidolar ile 2015 yılına kadar sözleşmesi bulunan 25 yaşındaki futbolcuyu beğenen Fatih Terim’in, çalışmalara başlanmasını istediği öğrenildi. Carlinhos transferinde sürecin uzaması nedeniyle bu kararı alan sarı-kırmızılıların, Ziya’da karar kıldığı, Brezilya’lı futbolcu ile ilgili bir gelişme olmaması halinde Sivas’lı oyuncunun transfer edileceği belirtildi.
Sivasspor’da 3 sezondur forma giyen ve özellikle geride bıraktığımız yıl formayı sırtından çıkarmayan Ziya’nın genç oluşu sarı-kırmızılıları bu transfer için daha da iştahlandırdı.
Sivasspor ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Ziya için Başkan Ünal Aysal’ın, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile bizzat görüşeceği ve oyuncuyu isteyeceği belirtildi.
Galatasaray’ın Ziya için 2 milyon TL’lik bir teklif hazırladığı belirtildi.
Yeni sezondan itibaren 6+0+4 yabancı kuralının devreye girecek olmasının Erman Kılıç’tan sonra başka bir yerli oyuncu olan Ziya transferinde de etkili olduğu ve sarı-kırmızılı takımdaki yerli alternatifinin artması bu çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Luis Suárez ve Marko Pantelić 'ten aynı maçta hat-trickYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber