Geri Dön

Son dakika - Ahmet Ağaoğlu: Yarınlara umutla bakan Trabzonspor

Bordo-mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Göreve geldiğimizde umut yoktu, umutsuzluk vardı. Mutluluk yoktu, mutsuzluk vardı. Ekonomi yoktu, iflasa doğru sürüklenen Trabzonspor vardı. Bugün geleceğe umutla bakan bir camiamız var” dedi

Son dakika - Ahmet Ağaoğlu: Yarınlara umutla bakan Trabzonspor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, profesyonelce yönetilen bir kulüp haline getirdiklerini dile getirerek geçmişle bugünü karşılaştırdı.
Ağaoğlu, Trabzonspor dergisindeki yazısında, kulübün ekonomik ve sportif alanda yaşadığı en zor dönemlerinden birinde göreve talip olduklarını dile getirerek şunları söyledi:
“(Nisan 2018) Geldiğimizde umut yoktu, umutsuzluk vardı. Geldiğimizde mutluluk yoktu, mutsuzluk vardı. Geldiğimizde ekonomi yoktu, iflasa doğru sürüklenen Trabzonspor vardı. Geldiğimizde başarı yoktu, başarısızlığa mahkum edilmiş takım vardı.”

Camianın kendilerinden tek beklentisinin, “Kulübü ayakta tutsunlar yeter” olduğunun hatırlatan Ağaoğlu, “Önce kulübümüzün ekonomisini sürdürülebilir hale getirdik. Ardından sportif anlamda büyük bir yapılanmaya gittik. Trabzonspor’u profesyonelce yönetilen bir kulüp haline getirdik. Altyapımızı daha da güçlendirdik. Bugün, altyapısıyla varoluş felsefesine uygun hareket eden Trabzonspor var. Bugün, üreten, ürettiğini satabilen bir Trabzonspor var. Bugün, ekonomisini doğru şekilde yöneten Trabzonspor var. Bugün hem borsada hem de transfermarkette Türkiye’nin en değerli kulübü var. Bugün, sürekli olarak zirve yarışının içerisinde olan Trabzonspor var. Bugün, yarınlara daha umutlu bakan bir camiamız var” ifadesini kullandı.

Son dakika - Ahmet Ağaoğlu: Yarınlara umutla bakan Trabzonspor


‘Başvuru yaptık’
Ağaoğlu, maalesef Türkiye’de futbolun masada oynanıp, sahada kazanıldığına dair genel bir kanaat olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Trabzonspor yıllardır haksızlığa en fazla uğrayan, haksızlıklara karşı da en fazla mücadele veren kulüpler arasında ilk sıradaki yerini alıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren yaptığımız bütün çalışmalara rağmen, futbolda adalet kavramının sahaya yansımadığını gördük. Bundan hareketle geçen ay FIFA’ya TFF kurullarının bağımsız olmadığını belirten başvurumuzu yaptık. Bu konuda Kulüpler Birliği’nin de desteğini aldık.”

Aboubakar: Kontratımda '30 maç' maddesi olduğunu sonradan öğrendim
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet