Geri Dön

Son dakika - Aykut Kocaman: Demba Ba konusunda doğru bir karar verdik

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sözleşmesi feshedilen Demba Ba ile ilgili konuştu.

Süper Lig'in 36. haftasında ligde kötü günler geçiren son şampiyon Başakşehir, Kasımpaşa'ya konuk oldu. Mücadele öncesi Başakşehir teknik direktörü Aykut Kocaman, yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı. nemli açıklamalarda bulunan Kocaman, sözleşmesi feshedilen Demba Ba ile ilgili soruya da yanıt verdi.

Deneyimli teknik adam, "Hiçbir dönemde, hiçbir oyuncu için kararlar verdikten sonra bir şeyler söyleyen biri değilim. Neyi anlatayım burada? Oyuncu açısından da, kulüp açısından da doğru olacağını düşünerek her türlü kararı verdim. Sonuçların cemeresini de semeresini de çekeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kocaman, maçtan sonraki basın toplantısında "Demba Ba'nın sözleşmesi mi feshedildi, yoksa kadro dışı mı?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Sözleşmesi feshedildi diye biliyorum. Bu konu tamamen benim futbola bakışımla ilgili bir durum. Sosyal medya bir tarafıyla beslenme platformu, bir tarafından da kirliliğin anası gibi kötülüklerle dolu.

"Saçmalık ve aptalca şeyler"

Saçmalık ve aptalca şeylere kamuoyunun dikkat etmemesini rica ediyorum. Bu tamamen teknik anlamda benim tercihim, başka bir şey değil. Başka taraflara götürülmesi kadar aptalca bir durum yok. Bunların uzağında yaşamaya çalışıyorum, insanlara zarar gelsin de istemiyorum ama ben de bu anlamda aptalca şeylerle zarar görmek istemiyorum. Salak, aptalca taraflara gitmezse iyi olur. Bu tamamen teknik hayata ve futbola bakışımla ilgili bir şey. Sadece Demba Ba ile ilgili değil pek çok oyuncuyla ilgili karar vermek zorundayım, bazen olumlu bazen olumsuz olabiliyor. Bu işin doğasında var."

"Telafi şansının çok azaldığı kritik maçlar"

Zorluk derecesi çok yüksek bir karşılaşma oynadıklarını belirten deneyimli teknik adam, "Maçın sadece zorluk derecesinde bahsetmenin anlamı yok, zorluk derecesi yüksek gelinen haftalar dolayısıyla telafi şansının çok azaldığı son derce kritik maçlar oynuyoruz. Bugünkü maç sadece bizim için değil, rakibimiz için de aynı şekildeydi. Bu duygular, şu anki durum tüm maça yansıdı. Son haftalardaki oturmuş oyunumuzu skoru almak için sahada gerçekleştirdik, öne geçmeyi başardık, o andan itibaren özellikle bulunan durumun getirdiği en önemli faktör gerginlik, koruma duygusu, ikinci yarı bu duygular oyunumuza hakim oldu. Kasımpaşa da doğal olarak eşitliği sağlamak, aradaki puan farkını korumak, sonrada kazanacak hale getirmek için oyunu sahamıza itti." ifadelerini kullandı.

"Bununla baş etmesini öğrenmeliyiz"

Düşme tehlikesi altında oynamanın takımın motivasyonunu düşürdüğünü aktaran Aykut Kocaman, "Bütün sporlarda en önemli şey öz güven, kazanma alışkanlığı, kaybetme de ters tarafından bir alışkanlık. 2014 yılından itibaren beşinciliği görmemiş, oyuncuların büyük kısmı, geçen seneyi de şampiyonlukla bitirmiş bir takım var. Buralarda oynamayı iyi bildiği söylenemez, kulübün bu konudaki tecrübesi de yüksek değil. Oyuncular da daha çok şampiyon takıma seçilen oyuncular. Herkesi gerginleştiren bir hal var, gerginlik yapabileceklerini yaptırmayan bir davranış biçimine sokuyor. Sonuçta bu bir gerçek ve bununla baş etmesini öğrenmek zorundayız." şeklinde konuştu.

 

Son dakika - Aykut Kocaman: Demba Ba konusunda doğru bir karar verdik

 

 

Lukas Podolski: "Buraya tavşan gibi saklanmaya değil, kupayı kazanmaya geldik"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet