Geri Dön

Son dakika - Bakan Kasapoğlu'ndan İstanbul için başarı vurgusu!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul turnuvasını başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Son dakika  - Bakan Kasapoğlu'ndan İstanbul için başarı vurgusu!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Teniste, güreşte, cimnastikte her alanda başarılılarımız devam edecek. Yeter ki el birliğiyle bu çabalarımıza devam edelim" dedi.

TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul Turnuvası finalini takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, açıklamalarda bulundu. İstanbul'un her zaman olduğu gibi güzel ev sahiplikleri yapmaya devam ettiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Bizler şanlı tarihimizle gurur duyuyoruz. Gençliğimizle yarınlara yürüdüğümüz bu şanlı destanı yapmaya devam edeceğiz. Tarihimizin lekelemelerine müsaade etmeyeceğiz. Bu güzel şehirde yine her alanda olduğu gibi sporda da en güçlü mesajımızı dünyaya vermeye devam ediyoruz. Tüm branşlarıyla futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme ve cimnastiğiyle her alanda yürüyüşüne devam ediyor Türkiye. Bugün finali düzenlenecek şampiyonamızın ve bundan sonraki çalışmalarımız yine sporcularımızla, federasyonlarımızla, kulüplerimizle en güzel şekilde ev sahipliğiyle düzenlenmeye devam edecek. Spordaki her ev sahipliğimiz ayrı bir başarı" ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL TENİS MERKEZİ DÜNYANIN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİ"

İstanbul Tenis Merkezinin sadece Türkiye'nin değil dünyanın önemli merkezlerinden biri olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, "İkincisini bu yıl başarıyla gerçekleştirilen turnuvanın haricinde önümüzdeki aylarda Dünya Gençler Tenis Şampiyonası Antalya'da gerçekleştirilecek. Sporun birleştiren ruhuyla kardeşliğiyle tüm dünyaya mesaj olarak aktaracağız. Ülkemizi bu alandaki ev sahiplikleri tesis altyapısı, kış sporlarından su sporlarına takım sporlarına kadar her alandaki altyapısı her geçen gün güçleniyor. Tenisiyle, basketboluyla, voleyboluyla, yüzmesiyle herkesin spora erişimi noktasındaki çalışmalarımız sürüyor. Önemli gelişmeler kat etti tenis. Gerek federasyon gerekse de kulüplerle iş birliklerimizi artırıyoruz. Gençlerimizin bu yeteneklerini tespit etme yolunda tenisle buluşturma çalışmalarına ara vermedik. Yeni sporcular kazandığımızı görüyoruz ve mutluluk duyuyoruz. Spor turizminde marka olma noktasında mesafe kat ettik. Geçen hafta Kuşadası'da 56'ncı Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun finalini yaptık. Ülkemizin güzelliklerini dünyaya tanıtma notasında önemli organizasyondu" diye konuştu.

 

Son dakika  - Bakan Kasapoğlundan İstanbul için başarı vurgusu

"HER ALANDA BAŞARILILARIMIZ DEVAM EDECEK"

TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul Turnuvasının bir haftadır devam ettiğini ve bugün oynanacak final müsabakası ile sona ereceğini de hatırlatan Bakan Kasapoğlu, "Önemli tenisçiler müsabakalar yaptı. Pek çok televizyon canlı yayınladı dünyada. İstanbul adına önemli bir faaliyeti alnımızın akıyla gerçekleştirmenin heyecanın duyuyoruz. İslam Oyunlarını Konya'da, Dünya Göçebe Oyunları İznik'te gerçekleştireceğiz. Şampiyonlar Ligi finaline yine İstanbul ev sahipliği yapacak ve en güzel şekilde gerçekleştireceğiz. Spor demek kardeşlik demek beraberlik birlik demek. Cimnastikte Ferhat Arıcan altın madalyayla temsil etti bizi. Rıza Kayaalap ve Taha Akgül güreşte başarılı oldular. Teniste, güreşte, cimnastikte her alanda başarılılarımız devam edecek. Yeter ki el birliğiyle bu çabalarımıza devam edelim. Bu anlamlı turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Fenerbahçe'den Serdar Dursun paylaşımı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet